Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pro rodiče a veřejnost

Odborné přednášky, semináře a konference na téma kyberkriminality, probíhající např. na třídních schůzkách, v různých zařízeních nebo městech.

Určeny zejména pro:

Rodiče, pěstouny, velké i malé skupiny posluchačů z řad laické i odborné veřejnosti


Cíl:

Hlavním cílem kurzu je seznámit účastníky s jednotlivými formami kyberkriminality, včetně nejnovějších fenoménů (zejména mobilní zařízení – smartphony a tablety) způsobem přijatelným pro začátečníky i pokročilé uživatele informačních technologií. Zvláštní pozornost bude věnována problematice sociálních sítí (Facebook, Instagram, TikTok) a on-line počítačových her, které zažívají s nástupem dostupného mobilního internetu obrovský boom.


Text na pozvánky, plakáty:

  • Vážení rodiče, zveme Vás na seminář Virtuální svět, ve kterém Vám bude vyprávět o moderních technologiích ve vztahu k dětem, nebezpečí sociálních sítí (Instagram, TikTok), používání smartphonů a hraní počítačových her.
  • Cílem semináře je propojit "počítačové přistěhovalce" s mladou internetovou generací – vysvětlit, že "počítačoví domorodci" nejsou díky technologiím, které rádi používají, odsouzeni k horšímu životu. Dotkneme se problematiky závislosti na virtuálním světě, sociálních sítí, kybersexu, počítačových her a obecně před čím se vyplatí na internetu chránit.
  • Vážení rodiče, kyber prostor je neustále ve skokovém vývoji a Vaše děti jsou jejími častými a ne vždy dobře poučenými uživateli. Vzhledem k narůstající četnosti řešení kyberkriminality ve školách, rozhodli jsme se požádat o cenné informace odborníky na dané téma. Nabízíme společně sdílený prostor, místo konání upřesníme na základě zpětných vazeb (potvrzení účasti) od Vás, rodičů, směrem k třídním učitelům. Velmi stojíme o možnost slyšet v jednom čase stejné informace – učitelé i rodiče.

Rozsah:

Libovolný (dle konkrétní domluvy)


Cena:

  • 4000 Kč/ max. 2 hodinový blok + cestovné - jeden lektor (Ing. Petr Šmíd, DiS.) - podoba přednášky
  • 5900 Kč/ max. 2 hodinový blok + cestovné - dva lektoři (Ing. Petr Šmíd, DiS. a Michal Ksandr, DiS.) - interaktivní seminář se scénkami