Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

O nás

Základní ideou projektu „Primární prevence Phénix“ je realizace kontinuálních a dlouhodobých preventivních aktivit (dvou až čtyř hodinových programů) rizikového chování pro žáky a studenty na základních a středních školách především v Prachatickém regionu.

Idea projektu

Kontinualita je zaručena návazností všech témat, která by měla děti v ideálním případě provázet od doby, kdy jsou právě nastupujícími žáčky prvních tříd až po období, v němž již jsou téměř dospělými.

Program je vždy realizován zkušeným lektorem a probíhá interaktivní formou - tedy takovou formou, kdy žáci nejen pasivně sedí a poslouchají, ale sami se aktivně zapojují do průběhu programu. Snažíme se tedy kromě stručné teorie poodhalit roušku daného tématu pomocí interaktivních her, při nichž se lektoři snaží provádět žáky daným tématem při hledání vlastního úsudku a názoru společensky žádoucím směrem.

Naše historie

Zárodek Primární prevence Phénix vznikal již od října 2005 z nápadu dvou nadšených lidí, kteří již dříve realizovali neucelené a krátkodobé ...

Certifikáty

Certifikáty od MŠMT na všeobecnou a selektivní primární prevenci. Z důvodu dočasného pozastavení procesu certifikací odborné způsobilosti ze strany ...