Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Víme, jak pracovat se symboly

V prostorách Portusu Prachatice, o.p.s. proběhl dvoudenní seminář Práce se symboly, který účastníky provedl řečí symbolů a jejich využitím při práci s klienty.


Datum: 23.8.2021 | Zhlédnuto: 832x

Lektorkami byly PhDr. Lenka Motlová, Ph.D. (lena.motlova@gmail.com, tel. 605 840 249)
a Mgr. et Mgr. Jolana Bucková (tel. 773 624 829).

Seminář proběhl v menším počtu účastníků z řad pomáhajících profesí z různých odvětví. Akce se nesla v příjemném duchu. Převládaly praktické ukázky a nácviky jednotlivých technik. Účastníci měli možnost seznámit se s projektivními technikami, prací s různými terapeutickými kartami a imaginativními technikami. Účastníci si odnesli spoustu inspirace do každodenní práce s klienty. Probíhala i výměna cenných zkušeností z praxe.

Setkání bylo oboustranně obohacující. Proto plánujeme v navázané spolupráci pokračovat a v budoucnu zrealizovat další seminář plný atraktivních témat.

Proškolení byli i pracovníci Krizového centra – centra pomoci dětem a rodině, kteří si díky semináři prohloubili své znalosti pro každodenní práci s klienty.

Fungování Krizového centra by nebylo možné bez finanční podpory Jihočeského kraje, MPSV, MPSV Rodina, Nadace JaT a Města Prachatice. Děkujeme za podporu. 


Aktuality

Rozvod, a co dál?

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem Portus Prachatice o.p.s. díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem.
9.11.2022 14:44

Krizové centrum v Prachaticích řeší rozvody i sebepoškozování

Prachatické Krizové centrum v posledních měsících zaznamenalo zvýšení zájmu o své služby. Častými tématy, se kterými lidé přicházejí, jsou rodinné a partnerské problémy. Např. konflikty, rozvody, obtížná komunikace, péče o děti apod.
1.11.2022 12:42

Školní preventisté se sešli již po desáté. Jaká témata hýbou školními kolektivy v roce 2022?

Jubilejní desátý ročník krajské konference primární prevence rizikového chování a prevence kriminality se uskutečnil ve dnech 13. a 14. října 2022 v Českých Budějovicích. Tradičně se jí zúčastnilo velké množství pedagogů a metodiků prevence.
25.10.2022 14:01

Den otevřených dveří sociálních služeb 2022

Přijměte pozvání na den otevřených dveří sociálních služeb Portus Prachatice, o.p.s.
29.9.2022 11:55

... přejít na aktuality