Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Společně jsme silnější. Organizace spojily síly pro pomoc potřebným

Český červený kříž Prachatice a Portus Prachatice, o.p.s. spojili síly a společně poskytují materiální pomoc všem potřebným.


Datum: 22.3.2022 | Zhlédnuto: 415x

Mladí zdravotníci ČČK se v rámci projektového dne v projektu Neformální vzdělávání MAS Šumavsko proměnili v dobrovolníky sbírky materiální pomoci. Tým "hračky" připravil hračky a plyšáky. Tým "Zdravé zoubky" měl na starosti hygienické potřeby a jejich pečlivé roztřídění. Tým "Oblečení" čekal nejtěžší úkol, třídění textilu. S dětmi jsme zároveň probrali i smysl materiální pomoci, jak a proč pomáháme. Na vlastní oči bohužel viděly i to, v jakém stavu někteří lidé dávají věci na "charitu"… Jako bonus si děti procvičily i práci v týmu, každý tým měl totiž svého velitele. Jsou skvělé, během pár hodin toho udělaly strašně moc.

Nové oblečení poskytli Českému červenému kříži také dárci z obchodů s textilem, kočárky nebo hygienické potřeby pak mnozí soukromí dárci.

V prostorách Portus Prachatice na Velkém náměstí tak vznikl společný sklad materiální pomoci, tzv. Zásobárna, který je otevřený všem potřebným bez rozdílu národnosti. K dispozici je sklad oblečení, základní hygienické potřeby pro děti i dospělé, dětské hračky, kočárky, nádobí…

Výdej je možný pouze po předchozí telefonické domluvě na telefonu 723 387 803 (Portus Prachatice, o.p.s.) nebo 724 367 840 (Český červený kříž).

Distribuci materiální pomoci podporuje také Jihočeský kraj.
Více informací o projektu Zásobárna.

 

Text: Zuzana Pelikánová, Silvie Galdia
Foto: Zuzana Pelikánová


Aktuality

Rozvod, a co dál?

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem Portus Prachatice o.p.s. díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem.
9.11.2022 14:44

Krizové centrum v Prachaticích řeší rozvody i sebepoškozování

Prachatické Krizové centrum v posledních měsících zaznamenalo zvýšení zájmu o své služby. Častými tématy, se kterými lidé přicházejí, jsou rodinné a partnerské problémy. Např. konflikty, rozvody, obtížná komunikace, péče o děti apod.
1.11.2022 12:42

Školní preventisté se sešli již po desáté. Jaká témata hýbou školními kolektivy v roce 2022?

Jubilejní desátý ročník krajské konference primární prevence rizikového chování a prevence kriminality se uskutečnil ve dnech 13. a 14. října 2022 v Českých Budějovicích. Tradičně se jí zúčastnilo velké množství pedagogů a metodiků prevence.
25.10.2022 14:01

Den otevřených dveří sociálních služeb 2022

Přijměte pozvání na den otevřených dveří sociálních služeb Portus Prachatice, o.p.s.
29.9.2022 11:55

... přejít na aktuality