Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Společně jsme silnější. Organizace spojily síly pro pomoc potřebným

Český červený kříž Prachatice a Portus Prachatice, o.p.s. spojili síly a společně poskytují materiální pomoc všem potřebným.


Datum: 22.3.2022 | Zhlédnuto: 264x

Mladí zdravotníci ČČK se v rámci projektového dne v projektu Neformální vzdělávání MAS Šumavsko proměnili v dobrovolníky sbírky materiální pomoci. Tým "hračky" připravil hračky a plyšáky. Tým "Zdravé zoubky" měl na starosti hygienické potřeby a jejich pečlivé roztřídění. Tým "Oblečení" čekal nejtěžší úkol, třídění textilu. S dětmi jsme zároveň probrali i smysl materiální pomoci, jak a proč pomáháme. Na vlastní oči bohužel viděly i to, v jakém stavu někteří lidé dávají věci na "charitu"… Jako bonus si děti procvičily i práci v týmu, každý tým měl totiž svého velitele. Jsou skvělé, během pár hodin toho udělaly strašně moc.

Nové oblečení poskytli Českému červenému kříži také dárci z obchodů s textilem, kočárky nebo hygienické potřeby pak mnozí soukromí dárci.

V prostorách Portus Prachatice na Velkém náměstí tak vznikl společný sklad materiální pomoci, tzv. Zásobárna, který je otevřený všem potřebným bez rozdílu národnosti. K dispozici je sklad oblečení, základní hygienické potřeby pro děti i dospělé, dětské hračky, kočárky, nádobí…

Výdej je možný pouze po předchozí telefonické domluvě na telefonu 723 387 803 (Portus Prachatice, o.p.s.) nebo 724 367 840 (Český červený kříž).

Distribuci materiální pomoci podporuje také Jihočeský kraj.
Více informací o projektu Zásobárna.

 

Text: Zuzana Pelikánová, Silvie Galdia
Foto: Zuzana Pelikánová


Aktuality

Krizové centrum v Prachaticích pomáhá rodinám během rozvodu

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem (Portus Prachatice, o.p.s.) díky podpoře Nadace J&T dokáže pomoci v rozvodových tahanicích.
28.6.2022 16:52

Portus Prachatice na konferenci České asociace streetwork

Již po jedenácté proběhla dvoudenní celorepubliková oborová konference Terénní a nízkoprahové programy 2022, tentokrát s podtitulem Výsledky práce a výzvy.
20.5.2022 13:12

Naučte se, jak objevit talenty u svých dětí

Seminář pomůže pochopit, jak využívat každodennost k poznání jedinečnosti dítěte.
11.5.2022 12:54

Zveme na workshop Vědomý time-management

Seznamte se se způsoby, jak nastolit harmonii ve svém pracovním i soukromém životě.
11.5.2022 12:49

... přejít na aktuality