Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rozvod, a co dál?

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem Portus Prachatice o.p.s. díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem.


Datum: 9.11.2022 | Zhlédnuto: 381x

Ve většině případů se jedná o spolupráci dlouhodobějšího charakteru, kdy klienti řeší porozvodové/porozchodové spory ve vztahu k dětem.

„Vleklé spory jsou ale pro děti velkou zátěží, emoční zatížení rodičům někdy nedává prostor vnímat objektivně potřeby dítěte. Je důležité si uvědomit, že rozvodem rodina nekončí, i když funguje v jiném uspořádání,“ vysvětlila Mgr. et Bc. Lenka Turková, vedoucí Krizového centra v Prachaticích.

„Na Krizové centrum se obrátila matka syna Tomáše (10 let). Sdělila, že Tomáš se poslední dobou chová jinak než dříve, je více uzavřený, nechodí ven za kamarády a je často nemocný. Tomáš pracovnicím Krizového centra sdělil své trápení. Tížilo ho, že se rodiče rozvedli a měl pocit, že za to může on. Dalším tématem bylo přetrvávající napětí mezi rodiči, které se přenášelo na Tomáše. Otec i matka byli přizváni ke spolupráci do Krizového centra a byla řešena jejich témata, která souvisela s jejich odloučením a prožíváním situace“, popsala jedno z posledních setkání v Krizovém centru Mgr. et Bc. Lenka Turková.

Kontaktovat Krizové centrum můžete na tel. čísle +420 736 213 002.
Děkujeme Nadaci J&T, že nám pomáhá pomáhat!


Aktuality

Týden nízkoprahových klubů pro děti a mládež se již blíží

Od 18. září do 22. září se bude konat již 17. ročník Týdne Nízkoprahových klubů a Klub I.P. toho bude opět součástí.
5.9.2023 11:19

Máte pocit, že kontakt s vaším dítětem není dostačující?

Předávání dítěte mezi rodiči je zatíženo konfliktem? Dítě kontakt s druhým rodičem odmítá? V těchto případech je možné využít služby Asistovaných kontaktů.
5.9.2023 09:19

„Přišel jsem o práci! Jsem na dně!“ Pomocnou ruku nabízí Krizové centrum

„Na Krizové centrum se obrátil pan Petr (49 let). Sdělil, že v nedávné době přišel o zaměstnání. Svou práci a kolegy měl moc rád a náhlý nucený odchod byl pro něj velký šok,“ popisuje jednu z nedávných konzultací vedoucí krizového centra Mgr. et Bc. Lenka Turková.
22.8.2023 10:39

Při rozvodu rodičů prožívá dítě nejistotu, nenechte ho v tom samotné

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem, díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem. Zájem o tyto služby je vysoký.
12.7.2023 12:01

... přejít na aktuality