Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rozvod, a co dál?

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem Portus Prachatice o.p.s. díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem.


Datum: 9.11.2022 | Zhlédnuto: 178x

Ve většině případů se jedná o spolupráci dlouhodobějšího charakteru, kdy klienti řeší porozvodové/porozchodové spory ve vztahu k dětem.

„Vleklé spory jsou ale pro děti velkou zátěží, emoční zatížení rodičům někdy nedává prostor vnímat objektivně potřeby dítěte. Je důležité si uvědomit, že rozvodem rodina nekončí, i když funguje v jiném uspořádání,“ vysvětlila Mgr. et Bc. Lenka Turková, vedoucí Krizového centra v Prachaticích.

„Na Krizové centrum se obrátila matka syna Tomáše (10 let). Sdělila, že Tomáš se poslední dobou chová jinak než dříve, je více uzavřený, nechodí ven za kamarády a je často nemocný. Tomáš pracovnicím Krizového centra sdělil své trápení. Tížilo ho, že se rodiče rozvedli a měl pocit, že za to může on. Dalším tématem bylo přetrvávající napětí mezi rodiči, které se přenášelo na Tomáše. Otec i matka byli přizváni ke spolupráci do Krizového centra a byla řešena jejich témata, která souvisela s jejich odloučením a prožíváním situace“, popsala jedno z posledních setkání v Krizovém centru Mgr. et Bc. Lenka Turková.

Kontaktovat Krizové centrum můžete na tel. čísle +420 736 213 002.
Děkujeme Nadaci J&T, že nám pomáhá pomáhat!


Aktuality

Dětská skupina v Lažišti si užívá jaro

Dětské skupiny jsou jednou ze služeb péče o děti předškolního věku. Jsou určeny dětem již od 6 měsíců věku do zahájení povinné školní docházky. Dětské skupiny pomáhají rodičům ve slaďování rodinného a pracovního života. Především díky flexibilním podmínkám. Např. úprava otevírací doby tak, aby lépe vyhovovala potřebám rodičů apod.
10.5.2023 16:52

miniPosilovna pro mládež z Prachaticka

Pomozte nám vybudovat miniPOSILOVNU pro mladé lidi z Prachatic a okolí. Podpořte nás žetonem za nákup v obchodech TESCO ve Vimperku a Sušici.
16.1.2023 10:03

Rok 2022 v NZDM Klubu I.P.

Rok 2022 přinesl spoustu nových zážitků a poznatků. Pojďte si je s námi připomenout.
22.12.2022 10:28

Pomozte nám vybavit novou hernu pro děti

Do 6. ledna 2023 můžete podpořit náš projekt "Rozvodem rodina nekončí" ve sbírce ČSOB pomáhá regionům.
8.12.2022 14:15

... přejít na aktuality