Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Rok 2018 v NZDM Klubu I.P.

Rok 2018 byl pro NZDM Klub I.P. plný změn a velkých výzev.


Datum: 17.12.2018 | Zhlédnuto: 2288x

Lidé v NZDM Klubu I.P.

Začátkem roku došlo ke změně realizátorky, jelikož předchozí realizátorka nastoupila na rodičovskou dovolenou. Nově se vedoucí služby stala Hana Bártová, DiS. Zároveň došlo k posílení týmu o nového pracovníka v sociálních službách, tím se stal Miroslav Bednár. V měsíci říjnu nastoupila nová sociální pracovnice Bc. Jana Fleischmannová. Tým NZDM Klubu I.P. uzavírá sociální pracovnice Bc. Markéta Šestáková.

Celý rok jsme se vzdělávali

Pracovníci Klubu I.P. prošli v průběhu roku několika vzdělávacími akcemi v oblasti sociální práce. Naučili se, jak vést poradenský rozhovor s dítětem, jak poznat duševní onemocnění u dětí, jak poskytovat první pomoc, jak pracovat se šikanou a sebepoškozováním. Realizátorka se účastnila celostátní konference od České asociace streetwork v Praze a dvoudenního kurzu na téma Vedení týmu v sociálních službách.

Pracovali jsme na odborném rozvoji služby

V září Klub I.P. hostil pracovníky z ostatních NZDM z celého Jihočeského kraje. V rámci setkání proběhlo školení v oblasti kyberkriminality, stáž v zařízení, předání dobré praxe a následná diskuse.

Předávali jsme své zkušenosti

Po celý rok jsme zajišťovali odbornou praxi studentům Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Vyšší odborné školy sociální v Prachaticích.

Prezentovali jsme se

V průběhu roku proběhlo celkem 5 exkurzí pro žáky ZŠ Vodňanské a Motessori v Prachaticích. Dále také 4 exkurze pro žáky ZŠ Národní v Prachaticích a 1 exkurze pro studenty 1. ročníku VOŠ sociální v Prachaticích.

Realizovali jsme několik úspěšných projektů

Odstartovala spousta nových projektů, které se podařilo zdárně dokončit. Konkrétně se jednalo o projekt „Doučování“, který sklidil velký ohlas; projekt „Zapoj se i ty“, který byl zaměřen na mezigenerační setkávání; kreativní projekt „Šňůra plná nápadů“, díky kterému si uživatelé služeb měli možnost vyzkoušet techniku batikování, terapii hudbou, sportovní aktivity, práci s korálky, výrobu lapačů snů či mýdel. Díky projektu „Úspěšně do života“ se uživatelé dozvěděli informace o sebeprezentaci, osobní finanční gramotnosti, a dále také o tom, jak hledat práci či co obnáší podnikání. Na závěr byly tyto teoretické informace převedeny na praktické ukázky, pomocí modelových situací. V rámci tohoto projektu proběhla exkurze v České spořitelně a také na Úřadu práce.

Renovovali jsme

Jednou z největších změn se stala rozsáhlá renovace a modernizace Klubu I.P., která se uskutečnila v letních měsících. Díky finanční podpoře Evropské unie, Integrovaného regionálního operačního programu IROP, ČSOB a MAS Šumavsko získalo zařízení nové sportovní a herní náčiní, nový nábytek a podlahové krytiny, herní komponenty, kancelářské vybavení apod. Slavnostní představení nových prostorů veřejnosti proběhlo 10. října 2018 v rámci Týdne sociálních služeb.

Jdeme s dobou

Snažíme se reagovat na aktuální trendy a tak jsme v květnu založili oficiální Youtube kanál našeho Klubu. V říjnu k našim sociálním sítím přibil i Instagram. Na všech našich online platformách se snažíme být velmi aktivní a oslovovat tak dnešní mladé lidi způsobem, který je jim blízký. Najdete nás na Facebooku, Youtube  i Instagramu.


„Kromě toho jsme se také probojovali do finále ČSOB pomáhá regionům, v rámci něhož jsme natočili propagační video klubu. Dále jsme se zapojili do několika celorepublikových akcí – Dne bezpečného internetu, Světového dne sociální práce, Evropského týdne mobility, Týdne nízkoprahových klubů či Týdne sociálních služeb, v rámcikterého jsme pořádali Den otevřených dveří a představili zrenovovaný Klub veřejnosti. V měsíci červnu jsme se také zapojili do prachatických Slavností solné zlaté stezky a Dnu dětí. V těchto dnech jsme měli pro děti připraveny různé aktivity,  např. malování na obličej či soutěž v házení míčků, skládání puzzle apod. V srpnu jsme se podíleli na realizaci letních příměstských táborů pořádaných rodinným centrem Sluníčko, na podzim jsme se vyřádili na Halloweenské párty, navštívili jsme adventní výstavu prací prachatických seniorů v Muzeu loutek a cirkusu v Prachaticích. Rok 2018 tak byl velmi nabitý. Děkujeme všem, se kterými jsme meli možnost spolupracovat, přejeme krásné a klidné svátky a těšíme se na viděnou v roce 2019,“ sdělila realizátorka zařízení Hana Bártová, DiS.

 


Aktuality

Pečujete? Nebuďte na to sami.

Pokud se člověk rozhodne pečovat o svou blízkou osobu, vyvstane před ním několik nových změn.
15.2.2021 11:38

Přijmeme sociálního pracovníka/ici do NZDM Klubu I.P.

NZDM Klub I.P. nabízí pracovní pozici pro kvalifikovaného sociálního pracovníka/ici.
20.1.2021 09:11

Poděkování

Rádi bychom poděkovali firme BRIMO za podporu.
12.1.2021 09:26

PF 2021

Dovolte nám, abychom Vám za celý tým Portus Prachatice, o.p.s. popřáli krásné Vánoce, plné klidu, lásky, zdraví a tolerance a úspěšný rok 2021. Buďme ohleduplní ke svým starším rodičům. Doufejme, že rok 2021 bude ...
21.12.2020 14:41

... přejít na aktuality