Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Prohlubuje distanční výuka závislost na internetu?

Již rok jsou děti i pedagogové odkázáni na výuku prostřednictvím počítačů a internetu. Následkem je zvyšující se počet hodin, které děti tráví v online prostředí. Přirozenou reakcí rodičů jsou obavy, zda se čas prosezený u počítače, nepodepíše na zhoršení fyzického i psychického zdraví dítěte.


Datum: 11.3.2021 | Zhlédnuto: 1000x

Častý pohyb na virtuálních sítích způsobuje uzavírání se do virtuálních sociálních bublin, šíření desinformací, nevědomou konzumaci podprahové reklamy či deprese a úzkosti. Mnozí rodiče jsou přesvědčeni o tom, že jejich dítě je na internetovém prostředí přímo závislé.

Ve většině případů však nejde o nově vzniklou závislost, ale o problém, který existoval již před covidovodou krizí. Rodiče teď tráví více času doma, mají tak možnost sledovat, jak jejich děti tráví volný čas.

Pokud usoudíte, že i vaše dítě tráví na internetu více času, než je zdrávo, pokuste se s ním o jeho zálibě v online světě mluvit. Zeptejte se ho, jaká videa sleduje, jaké hry hraje, kterého influencera obdivuje apod. Virtuální svět má obrovské množství pozitiv, jen je potřeba o nich mluvit.

Pokud vás zajímá online svět a rádi byste získali relevantní informace od odborníka na problematiku kyberkriminality, přijměte pozvání domovské organizace Portus Prachatice, která díky podpoře různých MAS realizuje cílené webináře pro pedagogy ZŠ i MŠ, rodiče i sociální pracovníky.

Ing. Petr Šmíd, DiS.
Statutární zástupce Portus Prachatice, o.p.s.
Místopředseda sekce primární prevence A.N.O.


Aktuality

Krizové centrum v Prachaticích pomáhá rodinám během rozvodu

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem (Portus Prachatice, o.p.s.) díky podpoře Nadace J&T dokáže pomoci v rozvodových tahanicích.
28.6.2022 16:52

Portus Prachatice na konferenci České asociace streetwork

Již po jedenácté proběhla dvoudenní celorepubliková oborová konference Terénní a nízkoprahové programy 2022, tentokrát s podtitulem Výsledky práce a výzvy.
20.5.2022 13:12

Naučte se, jak objevit talenty u svých dětí

Seminář pomůže pochopit, jak využívat každodennost k poznání jedinečnosti dítěte.
11.5.2022 12:54

Zveme na workshop Vědomý time-management

Seznamte se se způsoby, jak nastolit harmonii ve svém pracovním i soukromém životě.
11.5.2022 12:49

... přejít na aktuality