Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Prohlubuje distanční výuka závislost na internetu?

Již rok jsou děti i pedagogové odkázáni na výuku prostřednictvím počítačů a internetu. Následkem je zvyšující se počet hodin, které děti tráví v online prostředí. Přirozenou reakcí rodičů jsou obavy, zda se čas prosezený u počítače, nepodepíše na zhoršení fyzického i psychického zdraví dítěte.


Datum: 11.3.2021 | Zhlédnuto: 659x

Častý pohyb na virtuálních sítích způsobuje uzavírání se do virtuálních sociálních bublin, šíření desinformací, nevědomou konzumaci podprahové reklamy či deprese a úzkosti. Mnozí rodiče jsou přesvědčeni o tom, že jejich dítě je na internetovém prostředí přímo závislé.

Ve většině případů však nejde o nově vzniklou závislost, ale o problém, který existoval již před covidovodou krizí. Rodiče teď tráví více času doma, mají tak možnost sledovat, jak jejich děti tráví volný čas.

Pokud usoudíte, že i vaše dítě tráví na internetu více času, než je zdrávo, pokuste se s ním o jeho zálibě v online světě mluvit. Zeptejte se ho, jaká videa sleduje, jaké hry hraje, kterého influencera obdivuje apod. Virtuální svět má obrovské množství pozitiv, jen je potřeba o nich mluvit.

Pokud vás zajímá online svět a rádi byste získali relevantní informace od odborníka na problematiku kyberkriminality, přijměte pozvání domovské organizace Portus Prachatice, která díky podpoře různých MAS realizuje cílené webináře pro pedagogy ZŠ i MŠ, rodiče i sociální pracovníky.

Ing. Petr Šmíd, DiS.
Statutární zástupce Portus Prachatice, o.p.s.
Místopředseda sekce primární prevence A.N.O.


Aktuality

Letní kempy

Letní kempy 2021 jsou již plně obsazené. Za děti z našich sociálních služeb děkujeme MŠMT za podporu a těšíme se na společné léto.
15.6.2021 09:59

První pomoc reflexní terapií

Nácvik autoregulačních technik s Mgr. Květou Kadlecovou
Dopřejte si chvilku odpočinku a času pro sebe.
21.5.2021 13:14

Seminář Práce se symboly

Imaginace a projektivní techniky ve vztahu k sobě a druhým.
Krizové centrum Prachatice Vás zve na dvoudenní zážitkový seminář.
17.5.2021 12:59

ONLINE: Záznam webináře o bezpečném internetu

Jak bezpečně trávit čas na sociálních sítích? Jak zabránit obtěžování, násilí a závislosti na PC hrách?
14.4.2021 13:17

... přejít na aktuality