Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Při rozvodu rodičů prožívá dítě nejistotu, nenechte ho v tom samotné

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem, díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem. Zájem o tyto služby je vysoký.


Datum: 12.7.2023 | Zhlédnuto: 405x

Na Krizové centrum se obracejí rodiny, které toto nelehké období právě prožívají. Službu často kontaktují též pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí a soudy. Díky finanční podpoře výše zmíněného sponzora jsme mohli uspokojit poptávku velkého množství rodin.

Ve většině případů se jedná o spolupráci dlouhodobějšího charakteru, kdy rodiče řeší porozvodové nebo porozchodové problémy ve vztahu k dětem. Je velmi důležité, aby přístup k dítěti byl citlivý. Dítě, stejně jako rodič, prožívá obavy a nejistotu z nové situace v rodině. Je nutné, aby rodiče dítěti přiměřeným způsobem vysvětlili, že se sice rozcházejí, ale že nepřijde ani o maminku, ani o tatínka. Láska obou rodičů k dítěti zůstává nezměněna. Toto ujištění je pro dítě velmi důležité.

Na své trápení nemusíte být sami. Pracovníci Krizové centra jsou připraveni vám být nápomocni.

Kontaktovat Krizové centrum můžete na tel. čísle +420 736 213 002.

Děkujeme Nadaci J&T, že nám pomáhá pomáhat!


Aktuality

Týden nízkoprahových klubů pro děti a mládež se již blíží

Od 18. září do 22. září se bude konat již 17. ročník Týdne Nízkoprahových klubů a Klub I.P. toho bude opět součástí.
5.9.2023 11:19

Máte pocit, že kontakt s vaším dítětem není dostačující?

Předávání dítěte mezi rodiči je zatíženo konfliktem? Dítě kontakt s druhým rodičem odmítá? V těchto případech je možné využít služby Asistovaných kontaktů.
5.9.2023 09:19

„Přišel jsem o práci! Jsem na dně!“ Pomocnou ruku nabízí Krizové centrum

„Na Krizové centrum se obrátil pan Petr (49 let). Sdělil, že v nedávné době přišel o zaměstnání. Svou práci a kolegy měl moc rád a náhlý nucený odchod byl pro něj velký šok,“ popisuje jednu z nedávných konzultací vedoucí krizového centra Mgr. et Bc. Lenka Turková.
22.8.2023 10:39

Při rozvodu rodičů prožívá dítě nejistotu, nenechte ho v tom samotné

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem, díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem. Zájem o tyto služby je vysoký.
12.7.2023 12:01

... přejít na aktuality