Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.


Datum: 4.8.2020 | Zhlédnuto: 427x

A tak se přes léto lektoři připravují na zcela novou situaci, nové problémy a hodnoty u žáků. Připravují program, jenž by měl žáky podpořit ve zvládání krizových situací v životě. Zabývají se tématem vyčleňování jedinců z virtuálního kolektivu, neboť kyberprostor byl v době krize v podstatě jediným možným sociálním kontaktem s vrstevníky. S tímto tématem úzce souvisí další a to vztahová problematika v době krize, kde se zaměřují lektorky na obnovení skupinové koheze a posílení skupinové dynamiky pozitivním směrem. Další téma se dotýká trávení volného času včetně vlastní zodpovědnosti k plnění svých povinností, jenž reaguje na samostudium, ke kterému se každý žák postavil v době krize po svém. A v neposlední řadě je velkým tématem současnosti vliv médií, který často formuje a rozděluje společnost.

I přesto, že možnosti přímé práce byly touto situací zastaveny, se MŠMT a Jihočeský kraj k primární prevenci Phénix postavili čelem a podpořili možnost jeho existence.

  


Aktuality

Podzimní sbírka potravin s Portusem

21. 11. 2020 se dobrovolnice z řad pracovníků naší organizace zapojily do celostátní potravinové sbírky.
21.11.2020 16:41

Nabídka webinářů pro rodiče a pedagogy

na naše oblíbené téma prevence kyberkriminality
Nabízíme distanční způsob vzdělávání pro dospělé na míru vašim možnostem.
21.11.2020 20:58

Výběrové řízení

Hledáme kolegu do našeho Krizového centra
VYHLAŠUJEME VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI Sociální pracovník pro Krizové centrum – Centrum pomoci rodině a dětem
20.11.2020 18:37

Krizové centrum nově otevřeno na Starokasárenské 192

Krizové centrum - centrum pomoci rodině a dětem je od 16. 11. 2020 otevřeno na nové adrese, Starokasárenská 192 v Prachaticích. Najdete nás v prvním patře budovy na konci chodby. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.
16.11.2020 08:00

... přejít na aktuality