Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Krizové centrum v Prachaticích řeší rozvody i sebepoškozování

Prachatické Krizové centrum v posledních měsících zaznamenalo zvýšení zájmu o své služby. Častými tématy, se kterými lidé přicházejí, jsou rodinné a partnerské problémy. Např. konflikty, rozvody, obtížná komunikace, péče o děti apod.


Datum: 1.11.2022 | Zhlédnuto: 247x

Objevují se i témata jako sebepoškozování, sebevražedné pokusy či vztah k sobě samému. U dětí se pracovnice Krizového centra potýkají se šikanou, zhoršeným prospěchem, zvyšujícími se nároky okolí apod.

„Na Krizové centrum se obrátila dvanáctiletá Monika. Svěřila se, že má ve škole málo kamarádů a jen jednu dobrou kamarádku, se kterou se právě pohádala. Hádka byla pro ni náročná a doma se kvůli tomu pořezala žiletkou na zápěstí. Není to poprvé, co to udělala. Trvá to asi dva měsíce, rodiče ani nikdo jiný o tom neví. Monice byl poskytnutý bezpečný prostor pro ventilování emocí, v konzultacích jsme hledali stabilizační mechanismy, které by Monice pomohly při nutkání se znovu říznout žiletkou. Otevřeli jsme téma vysokých nároků na sebe sama a nabídli jiné způsoby řešení konfliktů,“ popsala jedno z posledních setkání vedoucí Krizového centra Mgr. et Bc. Lenka Turková.

Krizové centrum v Prachaticích poskytuje pomoc všem od 6 let věku – dětem, rodinám, dospělým i seniorům. Konzultace jsou zdarma díky finanční podpoře MPSV, Jihočeského kraje a města Prachatice. Schůzku zle domluvit na tel. čísle 736 213 003.

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem
Portus Prachatice, o.p.s.
Starokasárenská 192, Prachatice
PO – PÁ 8:00-16:00
krizac@portusprachatice.cz


Aktuality

Dětská skupina v Lažišti si užívá jaro

Dětské skupiny jsou jednou ze služeb péče o děti předškolního věku. Jsou určeny dětem již od 6 měsíců věku do zahájení povinné školní docházky. Dětské skupiny pomáhají rodičům ve slaďování rodinného a pracovního života. Především díky flexibilním podmínkám. Např. úprava otevírací doby tak, aby lépe vyhovovala potřebám rodičů apod.
10.5.2023 16:52

miniPosilovna pro mládež z Prachaticka

Pomozte nám vybudovat miniPOSILOVNU pro mladé lidi z Prachatic a okolí. Podpořte nás žetonem za nákup v obchodech TESCO ve Vimperku a Sušici.
16.1.2023 10:03

Rok 2022 v NZDM Klubu I.P.

Rok 2022 přinesl spoustu nových zážitků a poznatků. Pojďte si je s námi připomenout.
22.12.2022 10:28

Pomozte nám vybavit novou hernu pro děti

Do 6. ledna 2023 můžete podpořit náš projekt "Rozvodem rodina nekončí" ve sbírce ČSOB pomáhá regionům.
8.12.2022 14:15

... přejít na aktuality