Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Krizové centrum v Prachaticích pomáhá rodinám během rozvodu

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem (Portus Prachatice, o.p.s.) díky podpoře Nadace J&T dokáže pomoci v rozvodových tahanicích.

Datum: 28.6.2022 | Zhlédnuto: 278x

Péče je často zaměřena na podporu a ochranu zájmů dětí, pro které je rozvod rodičů těžkou životní situací.

„Na Krizové centrum se obrátila matka syna Tomáše (10 let). Sdělila, že Tomáš se poslední dobou chová jinak než dříve, je více uzavřený, nechodí ven za kamarády a je často nemocný. S rodinou byla navázána spolupráce, Tomáš pracovnicím sdělil své trápení. Tížilo ho, že se rodiče rozvedli a měl pocit, že za to může on. Potřeboval zpracovat téma rozvodu rodičů a to, že za rozvod nenese žádnou zodpovědnost. Dalším tématem bylo přetrvávající napětí mezi rodiči, které se přenášelo na Tomáše. Otec i matka byli přizváni ke spolupráci do Krizového centra a byla řešena jejich témata, která souvisela s jejich odloučením a prožíváním situace. Rodiče měli prostor ventilovat své emoce a potřeby a uzavřít tak se ctí jednu kapitolu života. Pracovníci jim dále poskytli informace jak pomoci Tomášovi se lépe adaptovat na novou životní situaci a změny s tím spojené,“ popsala jeden z řešených případů realizátorka Krizového centra Mgr. et Bc. Lenka Turková.

Krizové centrum poskytuje včasnou odbornou psychosociální pomoc dětem od 6 let věku, rodinám, dospělým a seniorům. Nabízí pomoc osobám v krizové životní situaci, kterou vnímají jako zátěžovou, nepříznivou či ohrožující a kterou přechodně nemohou nebo nedokážou řešit vlastními silami. Služby jsou poskytovány zdarma na adrese Starokasárenská 192, Prachatice. Tel.: 736 213 002.


Aktuality

Rozvod, a co dál?

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem Portus Prachatice o.p.s. díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem.
9.11.2022 14:44

Krizové centrum v Prachaticích řeší rozvody i sebepoškozování

Prachatické Krizové centrum v posledních měsících zaznamenalo zvýšení zájmu o své služby. Častými tématy, se kterými lidé přicházejí, jsou rodinné a partnerské problémy. Např. konflikty, rozvody, obtížná komunikace, péče o děti apod.
1.11.2022 12:42

Školní preventisté se sešli již po desáté. Jaká témata hýbou školními kolektivy v roce 2022?

Jubilejní desátý ročník krajské konference primární prevence rizikového chování a prevence kriminality se uskutečnil ve dnech 13. a 14. října 2022 v Českých Budějovicích. Tradičně se jí zúčastnilo velké množství pedagogů a metodiků prevence.
25.10.2022 14:01

Den otevřených dveří sociálních služeb 2022

Přijměte pozvání na den otevřených dveří sociálních služeb Portus Prachatice, o.p.s.
29.9.2022 11:55

... přejít na aktuality