Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Krizové centrum v Prachaticích pomáhá rodinám během rozvodu

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem (Portus Prachatice, o.p.s.) díky podpoře Nadace J&T dokáže pomoci v rozvodových tahanicích.

Datum: 28.6.2022 | Zhlédnuto: 779x

Péče je často zaměřena na podporu a ochranu zájmů dětí, pro které je rozvod rodičů těžkou životní situací.

„Na Krizové centrum se obrátila matka syna Tomáše (10 let). Sdělila, že Tomáš se poslední dobou chová jinak než dříve, je více uzavřený, nechodí ven za kamarády a je často nemocný. S rodinou byla navázána spolupráce, Tomáš pracovnicím sdělil své trápení. Tížilo ho, že se rodiče rozvedli a měl pocit, že za to může on. Potřeboval zpracovat téma rozvodu rodičů a to, že za rozvod nenese žádnou zodpovědnost. Dalším tématem bylo přetrvávající napětí mezi rodiči, které se přenášelo na Tomáše. Otec i matka byli přizváni ke spolupráci do Krizového centra a byla řešena jejich témata, která souvisela s jejich odloučením a prožíváním situace. Rodiče měli prostor ventilovat své emoce a potřeby a uzavřít tak se ctí jednu kapitolu života. Pracovníci jim dále poskytli informace jak pomoci Tomášovi se lépe adaptovat na novou životní situaci a změny s tím spojené,“ popsala jeden z řešených případů realizátorka Krizového centra Mgr. et Bc. Lenka Turková.

Krizové centrum poskytuje včasnou odbornou psychosociální pomoc dětem od 6 let věku, rodinám, dospělým a seniorům. Nabízí pomoc osobám v krizové životní situaci, kterou vnímají jako zátěžovou, nepříznivou či ohrožující a kterou přechodně nemohou nebo nedokážou řešit vlastními silami. Služby jsou poskytovány zdarma na adrese Starokasárenská 192, Prachatice. Tel.: 736 213 002.


Aktuality

Rok 2023 v NZDM Klub I.P.

Celý uplynulý rok probíhal v našem Klubu I.P. v rytmu změn a byl plný zážitků.
5.1.2024 13:03

Týden nízkoprahových klubů pro děti a mládež se již blíží

Od 18. září do 22. září se bude konat již 17. ročník Týdne Nízkoprahových klubů a Klub I.P. toho bude opět součástí.
5.9.2023 11:19

Máte pocit, že kontakt s vaším dítětem není dostačující?

Předávání dítěte mezi rodiči je zatíženo konfliktem? Dítě kontakt s druhým rodičem odmítá? V těchto případech je možné využít služby Asistovaných kontaktů.
5.9.2023 09:19

„Přišel jsem o práci! Jsem na dně!“ Pomocnou ruku nabízí Krizové centrum

„Na Krizové centrum se obrátil pan Petr (49 let). Sdělil, že v nedávné době přišel o zaměstnání. Svou práci a kolegy měl moc rád a náhlý nucený odchod byl pro něj velký šok,“ popisuje jednu z nedávných konzultací vedoucí krizového centra Mgr. et Bc. Lenka Turková.
22.8.2023 10:39

... přejít na aktuality