Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Konference prevence rizikového chování již podeváté

Již devátý ročník krajské konference primární prevence rizikového chování a prevence kriminality se uskutečnil ve dnech 14.a 15. října 2021 v Českých Budějovicích. Zúčastnilo se jí 130 pedagogů, převážně metodiků prevence.


Datum: 18.10.2021 | Zhlédnuto: 534x

Úvodní den konference se věnoval problematice závislosti na internetu, „dětských gangů“, sebevražedného chování u dětí a významu truchlení při úmrtí žáka/kolegy ve škole. Druhý den konference obsahoval příspěvky na téma drog, poruch příjmu potravy, ADHD a virtuálního světa.

Ověřování informací na internetu bylo tématem příspěvku Ing. Petra Šmída, DiS – Portus Prachatice, o.p.s. Projekt "Počítačoví domorodci versus přistěhovalci" chce zvýšit mediální gramotnost u mladých lidí, jejich kritické myšlení a tím posílit občanskou společnost ve smyslu boje s manipulací a dezinformacemi v médiích. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací.


Aktuality

Portus Prachatice na konferenci České asociace streetwork

Již po jedenácté proběhla dvoudenní celorepubliková oborová konference Terénní a nízkoprahové programy 2022, tentokrát s podtitulem Výsledky práce a výzvy.
20.5.2022 13:12

Naučte se, jak objevit talenty u svých dětí

Seminář pomůže pochopit, jak využívat každodennost k poznání jedinečnosti dítěte.
11.5.2022 12:54

Zveme na workshop Vědomý time-management

Seznamte se se způsoby, jak nastolit harmonii ve svém pracovním i soukromém životě.
11.5.2022 12:49

Bezpečný sex jako součást života

Zveme na workshop bezpečného sexu. Dozvíte se vše, co by měla žena vědět o svém těle.
11.5.2022 12:42

... přejít na aktuality