Jsme na sociálních sítích

        


image/svg+xml Rodinné centrum Sluníčko herna, kavárna, tábory, dětské skupiny Kyberkriminalita vzdělávání Centrum pomoci rodině a dětem pomoc v krizi Rodinka pomoc v terénu Phénix prevence na školách Klub I.P. bezpečný prostor

Projekty 2018Projekty, realizované NZDM Klubem I.P. v roce 2018

->> Úspěšně do života <<-

Cílem projektu je zvýšit finanční gramotnost a společensky-pracovní dovednosti u dětí a mladých lidí ve věku od 6-20 let z ORP Prachatice, kteří využívají služby NZDM Klubu I.P. Projekt bude realizován především prostřednictvím praktických nácviků, modelových situací, diskusí, besed, exkurzí a teoretického základu.

Aktivity projektu jsou rozděleny do šesti tematických celků, zabývající se sebeprezentací, prací a podnikáním, osobní finanční gramotností apod. Realizace bude trvat až do listopadu 2018, přičemž každý měsíc bude věnován určitému tématu.  Dvakrát týdně proběhne hodinový vzdělávací program.

Více o projektu zde  a na našem Facebooku

->> Šňůra plná nápadů 2018 <<-

Cílem projektu je podpořit pohybové aktivity, tvořivost a manuální zručnost dětí a mládeže z Prachatic a okolí formou hudebních, sportovních a kreativních workshopů.

Budeme se věnovat hudbě, sportu, dále výrobě vlastních svíček, mýdla, placek, lapačů snů, batikování, plstění, práci s filcem, korálkování, origami, práci s transparentním papírem apod. Aktivity připomenou některá zapomenutá řemesla a seznámí děti a mládež s různorodými kreativními technikami.

Atraktivní program motivuje děti ke smysluplnému trávení volného času, hudbě a sportu.

Více o projektu se můžete dočíst zde.

   

->> Zapoj se i TY – Mezigenerační setkávání v Klubu I.P. <<-

Předejte své životní zkušenosti dětem a mladým lidem z Prachatic.

Je-li vám více, než 18 let a máte rádi práci s dětmi, nenechte si ujít možnost stát se dobrovolníkem v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Klubu I.P. Dobrovolnická práce s dětmi a mládeží z prachaticka je inspirována švédskou praxí.

Aktivity dobrovolníků nejsou předem stanoveny. Záleží vždy na domluvě, na představě konkrétního dobrovolníka a také na možnostech zařízení. Ať už by dobrovolník rád s dětmi zpíval, tančil, vyráběl, učil je novým dovednostem. Kreativita je vítána.

Více o projektu se dočtete zde.

->> Doučuji, doučuješ, doučujeme… <<-

I v roce 2018 se v Klubu I.P. doučuje. Doučování může probíhat individuálně, skupinově či formou svépomocné skupiny. Termín doučování je možno domluvit individuálně na telefonu 723 206 051, na emailu klubip@portusprachatice.cz či osobně na adrese Velké náměstí 14, Prachatice.

->> Hrajeme (si) a muzicírujeme do omrzení <<-

Klub I.P. je jediné nízkoprahové zařízení pro děti a mládež na Prachaticku. V klubu jsou v bezpečném prostředí, povídají si s pracovníky nebo mezi sebou, hrají hry, poslouchají hudbu. Hudební nástroje a sportovní náčiní pořízené díky projektu budou důležitou součástí programů pro děti.

 

 
OTEVÍRACÍ DOBA:
  Konzultace Klub

Pondělí

6-20 let

12:00-17:00  

Úterý

6-20 let

13:00-15:00 15:00-18:00

Středa

13-20 let

  13:00-18:00

Čtvrtek

6-12 let

  13:00-18:00

Pátek

6-12 let

  12:00-17:00

Certifikát kvality

Zařízení naplňuje kritéria kvality České asociace streetwork (ČAS), která garantuje jejich kvalitu.

Zařízení úspěšně absolvovalo Rozvojový audit ČAS, platnost do 06/2020.