Krizáč na FB


image/svg+xml Rodinné centrum Sluníčko herna, kavárna, tábory, dětské skupiny Kyberkriminalita vzdělávání Centrum pomoci rodině a dětem pomoc v krizi Rodinka pomoc v terénu Phénix prevence na školách Klub I.P. bezpečný prostor

Okruh osob aneb s čím mohu kontaktovat KCOkruh osob, kterým jsou v Krizovém centru poskytovány služby, jsou všichni od 6-ti let věku, kdo řeší naléhavou krizi v osobním životě, kterou osobně prožívají jako zátěžovou, nepříznivou či ohrožující. Může se jednat jak o jednotlivce (děti, mládež, dospělí) tak o rodiny s dětmi.

 

Negativní vymezení okruhu osob (neboli komu nejsme schopni poskytnout službu):

 

a) osoby, které nejsou schopny komunikovat v českém jazyce, a jiná komunikace není možná

b) osoba s těžkým postižením, neumožňujícím kontakt s pracovníkem a pobyt v prostorách zařízení

c) osoby pod akutním vlivem OPL, osoby s infekční chorobou v akutním stadiu, osoby ohrožující pracovníka či jiné osoby v prostorách zařízení

 

S čím se mohu obrátit na Krizové centrum?

  • děti - nemám kamarády, ve škole mi to nejde, šikanují mě, mám strach, doma je to divný, je mi smutno, naši se hádají, rodiče se rozvádí, zemřel mi někdo blízký, nevím, co mám dělat, rodiče mě bijí, dějí se mi věci, kterým nerozumím, potřebuji si s někým popovídat atd.
  • dospívající - nevím co dál, ve škole to nejde, mám problémy ve vztahu, rozpadl se mi vztah, jsem jiný, nevím co se sebou, doma to nefunguje, nikdo mi nerozumí, stalo se mi něco těžkého, kamarád má problémy, setkal jsem se s anorexií, znásilněním, domácím násilím, sebepoškozováním, vydíráním, mám problémy s rodiči atd.
  • dospělí - osobní problémy, partnerské problémy, starosti v práci, doma, psychické problémy, existenční starosti, jakékoli násilí, smrt v rodině, zneužívání atd.
  • rodiny, páry – výchovné problémy, soužití v rodině, rozvod, péče o děti, mezigenerační problémy, smrt či nemoc v rodině, domácí násilí, traumatické zážitky atd.

Poznámka:

děti do 18-let - mohou přijít i sami, bez rodičů či jiného dospělého, nicméně se snažíme posléze po dohodě s dítětem a pokud to problém dovolí rodiče ke spolupráci přizvat

 
OTEVŘENO

 

PONDĚLÍ

8:30 - 15:30

ÚTERÝ

8:30 - 15:30 (15:30 - 18:00 pouze pro objednané) 

STŘEDA

8:30 - 15:30 (15:30 - 18:00 pouze pro objednané) 

ČTVRTEK

8:30 - 15:30 (15:30 - 18:00 pouze pro objednané)

PÁTEK

8:30 - 15:30


Dotazník spokojenosti se službami KC

Pro vstup klikněte na obrázek