Také v roce 2018 Rodinku podpoří Jihočeský kraj

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi – Rodinka z Portusu Prachatice – začala nový rok 2018 aktivně. Za to, že se sociální pracovnice mohou naplno věnovat své práci a nemusí řešit existenčně - finanční potíže (jako většina ostatních sociálních zařízení na začátku roku), vděčí Evropskému fondu, respektive Projektu IV. – Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji.


Autor: | Datum: 15.1.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 1801x

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi – Rodinka z Portusu Prachatice – začala nový rok 2018 aktivně. Hned na začátku ledna se konala velká schůzka s vedoucí OSPOD paní Jaroslavou Hauptmanovou a všemi pracovnicemi Orgánu sociálně-právní ochrany dětí  a Rodinky.

Schůzka byla velmi úspěšná a plodná. Podařilo se nám nastavit spolupráci na rok 2018 a mohly jsme zkoordinovat své služby a potřeby klientů, OSPOD a Rodinky,“ prohlásila realizátorka zařízení Jaroslava Mistrová.

V lednu má Rodinka více práce než obvykle. „Vždy na začátku roku podepisujeme s klienty nové smlouvy. Hodnotíme výsledky rodin z minulého roku a na základě jejich pokroku, potřeby a situace, ve které se nacházejí, rozhodujeme, zda smlouvu o spolupráci obnovíme. Proto se počátek roku nese většinou ve znamení „papírové“ práce. Ale díky tomuto kroku můžeme nyní v lednu nabídnout volné kapacity pro nové, potřebné rodiny,“ oznámila sociální pracovnice Justýna Wimmerová.

„Proto neváhejte, pokud máte na mysli něco, s čím Vám může rodinka pomoci, je nyní ten správný čas navštívit nás v kanceláři na náměstí,“ zve všechny potenciální klienty pracovnice Justýna Wimmerová.

Pracovnice Rodinky v lednu pracují naplno. Přesto si najdou čas na plánování zajímavých akcí pro klienty v roce 2018. O výhledu na letošní rok promluvila realizátorka zařízení Jaroslava Mistrová: „doufáme, že se nám podaří opět realizovat několik akcí pro naše klienty.  Národní potravinovou sbírku a Vánoce či Mikuláše plánujeme i letos. Další nápady samozřejmě máme a v letošním roce plánujeme novinky. Nechte se překvapit…“ usmívá se Jaroslava.

Za to, že se sociální pracovnice mohou naplno věnovat své práci a nemusí řešit existenčně - finanční potíže (jako většina ostatních sociálních zařízení na začátku roku), vděčí Evropskému fondu, respektive Projektu IV. – Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji.

Děkujeme za podporu!