MINI GP JIŽ POTŘETÍ

Poslední srpnový pátek proběhl již 3. ročník závodu dětských odrážedel Mini GP Prachatice. Na čtyři desítky dětských závodníků ve věku 2 až 8 let zaplnilo sluncem rozpálené dopravní hřiště u koupaliště Hulák v Prachaticích. Závodní trať děti odvážně zdolávaly na plastových a kolových odrážedlech či na koloběžkách.


Autor: Mgr. Alena Doležalová, PR manager organizace | Datum: 11.9.2015 - 00:00 | Zhlédnuto: 2457x

Organizátorem je každoročně nezisková organizace Portus Prachatice, o.p.s. Letošní ročník se konal pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje a za finanční podpory Města Prachatice a VZP ČR.

Minulý rok závodníky potrápil déšť, letos naopak museli bojovat s rozžhaveným sluncem. Počasí lákalo spíše k vodě než na rozpálenou závodní trať, ale ani tropické teploty neodradily sportovně naladěné děti a rodiče a na startovní čáru nastoupilo téměř čtyřicet závodníků. Stejně jako v předchozích dvou letech se závodilo ve třech kategoriích podle věku. Závod se jel na několik vyřazovacích kol, kdy z každého kola tři nejlepší postoupili do finálového boje o medaile. Startovacího praporu se úspěšně chopil místostarosta města Prachatice Jan Klimeš. Předjezdcem každého kola byla již tradičně Tereza Ksandrová z RC Sluníčko. „Každý závodník měl svoji taktiku, někteří byli tak nedočkaví, že vystartovali ještě před odmávnutím praporu, jiní naopak v pomalejším ležérním tempu projeli celou trať,“ přiblížila průběh závodu Tereza Ksandrová. „Pro některé byl závod tak velkým emočním zážitkem, že i přes vítězství ve vyzařovacím kole neměli sílu nastoupit do finálové jízdy. A jak to na závodech bývá, radost z vítězství doprovázely slzičky z neúspěchu. Ale medaile, která čekala na všechny závodníky, dala brzy na neúspěch zapomenout,“ dodala Tereza.

Vedle samotného závodu byl pro děti připraven i doprovodný program v rámci projektu Práce a děti pod jednou střechou, který podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů. Děti procvičily svoji motoriku při chytání rybiček na prut s magnetem. Razítky vytvářely krásné obrázky na papír ale i na své nohy a ruce. Vyzkoušely si, jak si správně navléknout chrániče na kolena, lokty a zápěstí, které při sportu zvyšují bezpečnost dětí. „Poukázat na bezpečnost dětí je i jedním z cílů této akce,“ uvedl Petr Šmíd, ředitel pořádající organizace Portus Prachatice, o.p.s. „Na stanovišti Policie ČR závodníkům zkontrolovali technický stav odrážedla, ale také děti i rodiče upozornili na důležitost bezpečnostních prvků a poradili, jak děti vybavit pro bezpečný pohyb v silničním provozu,“ dodal Petr Šmíd.

3. ročník MiniGP Prachatice je sice za námi, ale již nyní všechny děti (i jejich rodiče :) srdečně zveme na sportovní závěr prázdnin v roce 2016. Ať žije 4. ročník Mini GP Prachatice!
MINI GP JIŽ POTŘETÍ
Akce s článkem
Podobné články