„Zachyceni v pádu“ projekt z nadačního příspěvku Nadace Terezy Maxové dětem

Od ledna 2017 je naše činnost již čtvrtým rokem podpořena z projektu Nadace Terezy Maxové dětem. Díky této podpoře může Rodinka poskytovat promyšlenou záchrannou síť.


Autor: | Datum: 29.8.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 1420x

„Zachyceni v pádu“ projekt z nadačního příspěvku Nadace Terezy Maxové dětem

 

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka, která působí v prachatickém okrese již sedmým rokem, se zaměřuje především na provázení a pomoc rodinám s dětmi, které se ocitly v tíživé situaci a chtějí tuto situaci aktivně řešit. Rodiny s kterými spolupracujeme, mají obvykle problémy s nedostatkem financí, s dluhy, řeší nezaměstnanost, nevyhovující bydlení či ztrátu zaměstnání.  Rodiny jsou často ohroženy sociálním vyloučením a děti mají zkušenosti s patologickými jevy vyskytujícími se ve společnosti.

V rámci naší spolupráce s rodinami nabízíme našim klientům doprovod na úřady a jiné instituce, pomoc s hledáním práce, bydlení, pomoc s nepříznivou situací v rodině a s výchovou a péčí o děti. Jde nám především o plnohodnotné začlenění rodiny do života a společnosti, aby rodina získala svoji důstojnost a byla schopna zajistit dobré podmínky pro její fungování.

Ve sledovaném období od ledna 2017 do června 2017 jsme poskytli pomoc celkem 15 rodinám s 43 dětmi.  Rovněž byla ukončena spolupráce se 2 rodinami, u nichž došlo k naplnění jejich individuálních plánů.

Od ledna 2017 je naše činnost již čtvrtým rokem podpořena z projektu Nadace Terezy Maxové dětem. Díky této podpoře může Rodinka poskytovat promyšlenou záchrannou síť.

 

Za SASRD Rodinka

Bc. Jaroslava Mistrová

realizátorka a sociální pracovnice