Výtvarná challange pro odvážlivce

Datum: 15.5.2019 | Zhlédnuto: 1681x

Máš rád/a výzvy? Pak pro Tebe jednu máme. Namaluj nám, jak vnímáš rodičovský konflikt a výhra může být Tvá. A když ne výhra, určitě se na Tvůj obraz bude moci podívat veřejnost.

 

Vážení čtenáři,

v loňském roce Portus Prachatice – Krizové centrum pořádalo výstavu na téma Krize očima dětí, které se děti zhostily s grácií a zaznamenala nebývalý úspěch (dostala se i do zahraničí). Krizové centrum se proto rozhodlo v podobném duchu pokračovat. Téma pro letošní rok je Rodičovský konflikt a jeho vliv na děti. Téma bylo zvoleno na základě výherního obrázku z loňského roku a převažující počet příběhů na toto téma v Krizovém centru v Prachaticích.

Výtvarný výzva není kromě času nijak limitována. Děti mohou zvolit libovolnou techniku, či libovolný formát obrazu. Vhodné by bylo, aby svůj obraz jako praví umělci pojmenovaly a nezapomněly udat své jméno. Dodatečně pak bude potřeba od rodičů dětí získat i souhlas se zpracováním osobních údajů dětí. Nosit obrazy můžeš přímo do Krizového centra, či dát svému učiteli. 

A ještě něco málo k plánované akci. Vernisáž obrazů proběhne v pátek 11. 10. 2019 v Národním domě v Prachaticích. Čas bude upřesněn, půjde však o odpolední hodiny, cca 16-17 hodina. Součástí výstavy bude divadelní představení dětí na stejné téma a odborná přednáška psychologa Mgr. et. Mgr. Pavla Rataje. Celá akce bude doplněna o interaktivní prvky pro hlubší zážitek a vzpomínky dnešních dospělých na svá dětská léta poznamenaná konflikty rodičů. Chybět nebude ani ocenění nejlepších malířů. V loňském roce se podařilo získat pro děti hodnotné ceny, věříme, že tomu tak bude i pro letošní rok.

O podrobnostech Vás určitě budeme informovat i nadále. Pokud byste potřebovali nějaké doplňující informace, neváhejte se obrátit na telefon Krizového centra – 736 213 002 či e-mail krizac@portusprachatice.cz

 

Na obrázky se bude těšit

Tým Krizového centra

 

 Aktuality
 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>