Vnímá dítě, když se rodiče doma hádají?

Datum: 10.9.2019 | Zhlédnuto: 1458x

Kdo v loňském roce navštívil výstavu Krize očima dětí, určitě si nenechá ujít ani letošní běh. A kdo ji nestihl, určitě v tomto roce neodolá. Krizové centrum – Centrum pomoci rodině a dětem při Portus Prachatice, o.p.s. v týdnu sociálních služeb představí obrazy dětí ze základních škol na téma rodičovský konflikt a jeho vliv na děti.

Jestli si někteří rodiče myslí, že napětí a konflikt děti nevnímají, že se jim jej daří skrývat, budou z vernisáže odcházet překvapeni. Obrazy jsou plné napětí, emocí a určitě u diváka vzbudí spoustu otázek. A budou-li stále na pochybách, určitě se to podaří Podivnému divadlu při DDM Prachatice v dramatickém zpracování, kde měly děti volnou ruku. A i přesto, že jsem z praxe v Krizovém centru zvyklá na ledacos, mohu říct, že mě jejich ztvárnění během zkoušky velmi zasáhlo. Jako host vernisáže s odbornou vsuvkou vystoupí vztahový psycholog, párový terapeut, víceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR Mgr. et Mgr. Pavel Rataj.

Kromě výše zmíněného programu jsme pro vás připravily i mnoho dalšího, avšak to už musíte přijít. Tedy si do svých kalendářů a diářů nezapomeňte zapsat Vernisáž Rodičovský konflikt očima dětí v Národním domě v Prachaticích, dne 11. 10. 2019 od 17 hodin.

Vernisáž je pojata benefičně, vstupné je dobrovolné. Akci podpořila mj. i nadace Divoké husy. Výtěžek bude využit na rozšíření prostor Krizového centra na Velkém nám. 14 v Prachaticích.

Kateřina Borovková, realizátor Krizového centra

 Aktuality
 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>