Vnímá dítě, když se rodiče doma hádají?

Datum: 10.9.2019 | Zhlédnuto: 636x

Kdo v loňském roce navštívil výstavu Krize očima dětí, určitě si nenechá ujít ani letošní běh. A kdo ji nestihl, určitě v tomto roce neodolá. Krizové centrum – Centrum pomoci rodině a dětem při Portus Prachatice, o.p.s. v týdnu sociálních služeb představí obrazy dětí ze základních škol na téma rodičovský konflikt a jeho vliv na děti.

Jestli si někteří rodiče myslí, že napětí a konflikt děti nevnímají, že se jim jej daří skrývat, budou z vernisáže odcházet překvapeni. Obrazy jsou plné napětí, emocí a určitě u diváka vzbudí spoustu otázek. A budou-li stále na pochybách, určitě se to podaří Podivnému divadlu při DDM Prachatice v dramatickém zpracování, kde měly děti volnou ruku. A i přesto, že jsem z praxe v Krizovém centru zvyklá na ledacos, mohu říct, že mě jejich ztvárnění během zkoušky velmi zasáhlo. Jako host vernisáže s odbornou vsuvkou vystoupí vztahový psycholog, párový terapeut, víceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR Mgr. et Mgr. Pavel Rataj.

Kromě výše zmíněného programu jsme pro vás připravily i mnoho dalšího, avšak to už musíte přijít. Tedy si do svých kalendářů a diářů nezapomeňte zapsat Vernisáž Rodičovský konflikt očima dětí v Národním domě v Prachaticích, dne 11. 10. 2019 od 17 hodin.

Vernisáž je pojata benefičně, vstupné je dobrovolné. Akci podpořila mj. i nadace Divoké husy. Výtěžek bude využit na rozšíření prostor Krizového centra na Velkém nám. 14 v Prachaticích.

Kateřina Borovková, realizátor Krizového centra

 Aktuality
 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Fandíte nám?

  Jak nás zdarma podpořit na internetu?Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupem na internetu?


<< předchozí12 následující >>