V NZDM Klubu I.P. se bude vyrábět, muzicírovat a sportovat

Datum: 2.5.2018 | Zhlédnuto: 584x

NZDM Klub I.P. představuje nový projekt plný kreativity - Šňůra plná nápadů

„Našim cílem je podpořit pohybové aktivity, tvořivost a manuální zručnost dětí a mladých lidí z Prachatic a okolí. Proto jsme se rozhodli každý měsíc uspořádat hudební, sportovní či kreativní workshop, který  bude bavit nejen děti a mladé lidi, kteří navštěvují NZDM Klub I.P., ale i pracovníky Klubu. Na společné tvoření se moc těšíme,“ vysvětlila cíl projektu Šňůra plná nápadů realizátorka NZDM Klubu I.P. Hana Bártová, DiS.

Projekt Šňůra plná nápadů navazuje na úspěch podobného projektu z roku 2016 a opět je hrazen z prostředků Jihočeského kraje.

„Každý měsíc proběhne tématicky zaměřená akce, kde se budeme věnovat hudbě či sportu, dále výrobě vlastních svíček, mýdla, placek (buttonů), lapačů snů, batikování, plstění, práci s filcem, korálkování, origami, práci s transparentním papírem apod. Během léta proběhnou aktivity i venku. Aktivity připomenou některá zapomenutá řemesla a seznámí děti a mládež s různorodými kreativními technikami,“ popsala plánované aktivity projektu Hana Bártová.Aktuality
 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Úspěšně do života s NZDM Klubem I.P.

  Od dubna 2018 rozjede Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P., jež zřizuje Portus Prachatice o.p.s., nový projekt s názvem „Úspěšně do života“. Projekt je financován Jihočeským krajem, kterému tímto moc děkujeme.

 • Světový den sociální práce

  Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.


<< předchozí12 3 následující >>