V NZDM Klubu I.P. se bude vyrábět, muzicírovat a sportovat

Datum: 2.5.2018 | Zhlédnuto: 776x

NZDM Klub I.P. představuje nový projekt plný kreativity - Šňůra plná nápadů

„Našim cílem je podpořit pohybové aktivity, tvořivost a manuální zručnost dětí a mladých lidí z Prachatic a okolí. Proto jsme se rozhodli každý měsíc uspořádat hudební, sportovní či kreativní workshop, který  bude bavit nejen děti a mladé lidi, kteří navštěvují NZDM Klub I.P., ale i pracovníky Klubu. Na společné tvoření se moc těšíme,“ vysvětlila cíl projektu Šňůra plná nápadů realizátorka NZDM Klubu I.P. Hana Bártová, DiS.

Projekt Šňůra plná nápadů navazuje na úspěch podobného projektu z roku 2016 a opět je hrazen z prostředků Jihočeského kraje.

„Každý měsíc proběhne tématicky zaměřená akce, kde se budeme věnovat hudbě či sportu, dále výrobě vlastních svíček, mýdla, placek (buttonů), lapačů snů, batikování, plstění, práci s filcem, korálkování, origami, práci s transparentním papírem apod. Během léta proběhnou aktivity i venku. Aktivity připomenou některá zapomenutá řemesla a seznámí děti a mládež s různorodými kreativními technikami,“ popsala plánované aktivity projektu Hana Bártová.Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>