Světový den sociální práce

Datum: 20.3.2018 | Zhlédnuto: 943x

Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.

Světový den sociální práce byl poprvé vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků (IFSW). Každoročně se slaví vždy třetí úterý v měsíci březnu. Letos tento významný den připadl na 20. března.

Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. si nenechali ujít příležitost oslavit tento den společně se širokou veřejností. „Rádi bychom se představili veřejnosti nejen jako odborní pracovníci, ale také jako obyčejní lidé, kteří se snaží pomáhat druhým. Využívání pomoci sociálních služeb může být pro mnoho lidí stigmatizující. Nemají představu, koho tady mohou potkat. Proto jsme se rozhodli představit naše pracovníky jako profesionály s lidskou tváří,“ popsala záměr akce ředitelka sociálních služeb Portusu Bc. Jaroslava Mistrová.   

Od 20. března 2018 můžete na facebookových stránkách sociálních služeb Portusu najít profily jednotlivých pracovníků. Pracovníci NZDM Klubu I.P., SASRD Rodinky a Krizového centra tak poodhalili svou osobnost a dovolili nahlédnout do duší lidí, kteří si jako svou profesi vybrali obor, který je náročný, ale který má smysl.

Děkujeme, že můžeme dělat svět lepším místem.

Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s.Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>