Světový den sociální práce

Datum: 20.3.2018 | Zhlédnuto: 1584x

Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.

Světový den sociální práce byl poprvé vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků (IFSW). Každoročně se slaví vždy třetí úterý v měsíci březnu. Letos tento významný den připadl na 20. března.

Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. si nenechali ujít příležitost oslavit tento den společně se širokou veřejností. „Rádi bychom se představili veřejnosti nejen jako odborní pracovníci, ale také jako obyčejní lidé, kteří se snaží pomáhat druhým. Využívání pomoci sociálních služeb může být pro mnoho lidí stigmatizující. Nemají představu, koho tady mohou potkat. Proto jsme se rozhodli představit naše pracovníky jako profesionály s lidskou tváří,“ popsala záměr akce ředitelka sociálních služeb Portusu Bc. Jaroslava Mistrová.   

Od 20. března 2018 můžete na facebookových stránkách sociálních služeb Portusu najít profily jednotlivých pracovníků. Pracovníci NZDM Klubu I.P., SASRD Rodinky a Krizového centra tak poodhalili svou osobnost a dovolili nahlédnout do duší lidí, kteří si jako svou profesi vybrali obor, který je náročný, ale který má smysl.

Děkujeme, že můžeme dělat svět lepším místem.

Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s.Aktuality
 • Ulice dětem

  BENEFICE PRO NADACI PINK BUBBLE - Prachatice, 26. října 2019

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...


<< předchozí12 3 následující >>