Střípky z vernisáže Rodičovského konfliktu

Datum: 21.10.2019 | Zhlédnuto: 1548x

"Rodičovský konflikt očima dětí" nesl název vernisáže obrazů, kterou v pátek 11.10.2019 uspořádalo Krizové centrum - centrum pomoci rodině a dětem při Portus Prachatice. "Cílem výstavy bylo široké veřejnosti přiblížit, zda a jak děti vnímají konflikt mezi rodiči. Neočekávali jsme, že budou návštěvníci odcházet nabití pozitivní energií. Chtěli jsme naopak kontroverzně upozornit na to, jak moc děti chápou. Jak při hádkách rodičů ztrácí pocit jistoty a bezpečí. Protože o to tu jde především. A když jeden z návštěvníku na zeď vzkazů napsal, že nejsilnější pro něj byl fakt, co vše si děti uvědomují, víme, že tato akce měla smysl" sdělila Kateřina Borovková, vedoucí Krizového centra.

V rámci vernisáže bylo oceněno 15 nejlepších malířů ve třech věkových kategoriích. Celou akci provázely krátké scénky pod taktovkou dětí z Podivného divadla při DDM Prachatice. Na závěr pak nechyběla ani odborná vsuvka v podání hosta vernisáže, vztahového psychologa Mgr. et Mgr. Pavla Rataje.

Akce byla pojata benefičně. Návštěvníci mohli přispět libovolnou částkou či zakoupením kalendáře z výherních obrazů na rok 2020. Akci mj. podpořila i nadace Divoké husy částkou 10tis. Kč. Výtěžek bude využit na rozšíření stávajících prostor.

 Zmeškali-li jste výstavu a rádi byste pochopili jeden komentář účastnice "tak různorodé ztvárnění konfliktu a při tom stejné", neváhejte navštívit Kavárnu Nebe v Prachaticích, kde budou obrazy ke shlédnutí od 21.10.2019 cca 3 týdny dle zájmu návštěvníků. 

Výstava byla pořádána díky finanční podpoře Nadace J&T v rámci projektu Dítě středem pozornosti, který cílí na podporu rodin v okamžiku, kdy dochází nebo již došlo z důvodu rozvodu/rozchodu k rozdělení tohoto celku.

Foto: Zdeněk Přibyl, PrachatickonewsAktuality
 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>