Sociální pracovníci Portusu Prachatice zvládají první pomoc

Datum: 2.7.2018 | Zhlédnuto: 762x

Na konci měsíce června 2018 se sociální pracovnice a pracovníci neziskové organizace Portus Prachatice zúčastnili kurzu první pomoci od Českého červeného kříže – oblastního spolku v Prachaticích.

Školitelka Ing. Silvie Janošťáková, DiS. probrala s posluchači nejen stavbu lidského těla, příznaky nejčastějších nemocí a neduhů, zásady první pomoci, zkontrolovala správnost vybavení lékárniček, ale zaměřila se především na úrazy a nemoci dětí.

Portus Prachatice, o.p.s. je jihočeská nezisková organizace, která se zaměřuje na práci s rodinou a především s dětmi. Příkladem mohou být tradiční letní příměstské tábory.

Díky školení Českého červeného kříže bude o zdraví dětí postaráno ještě lépe, než doposud. Děkujeme paní Silvii Janošťákové za předání cenných zkušeností a milý přístup.Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>