Sociální pracovníci Portusu Prachatice zvládají první pomoc

Datum: 2.7.2018 | Zhlédnuto: 435x

Na konci měsíce června 2018 se sociální pracovnice a pracovníci neziskové organizace Portus Prachatice zúčastnili kurzu první pomoci od Českého červeného kříže – oblastního spolku v Prachaticích.

Školitelka Ing. Silvie Janošťáková, DiS. probrala s posluchači nejen stavbu lidského těla, příznaky nejčastějších nemocí a neduhů, zásady první pomoci, zkontrolovala správnost vybavení lékárniček, ale zaměřila se především na úrazy a nemoci dětí.

Portus Prachatice, o.p.s. je jihočeská nezisková organizace, která se zaměřuje na práci s rodinou a především s dětmi. Příkladem mohou být tradiční letní příměstské tábory.

Díky školení Českého červeného kříže bude o zdraví dětí postaráno ještě lépe, než doposud. Děkujeme paní Silvii Janošťákové za předání cenných zkušeností a milý přístup.Aktuality
 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Úspěšně do života s NZDM Klubem I.P.

  Od dubna 2018 rozjede Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P., jež zřizuje Portus Prachatice o.p.s., nový projekt s názvem „Úspěšně do života“. Projekt je financován Jihočeským krajem, kterému tímto moc děkujeme.

 • Světový den sociální práce

  Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.


<< předchozí12 3 následující >>