Kurz sebeobrany v Portus Prachatice

Datum: 19.1.2018 | Zhlédnuto: 1275x

V polovině měsíce ledna 2018 se zúčastnily sociální pracovnice z neziskové organizace Portus Prachatice, o. p. s. kurzu sebeobrany.

Sociální pracovnice z Portus Prachatice se zúčastnily kurzu sebeobrany

 

V polovině měsíce ledna 2018 se zúčastnily sociální pracovnice z neziskové organizace Portus Prachatice, o. p. s. kurzu sebeobrany. Kurz vedl instruktor Jan Hermann z centra Krav Maga ze Strakonic. Krav maga volně přeloženo ,,boj zblízka“ je v současné době považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě.

Krav Maga je reálná sebeobrana pro reálné situace - systém s jedinečným logickým přístupem, snadný na učení a zapamatování, stavěný na přirozených, intuitivních reakcích a snadno použitelný ve stresových situacích.

,,Účastníci kurzu získaly teoretický ale hlavně praktický návod týkající se jednání a zvládání nebezpečných situací, prakticky si vyzkoušely techniky sebeobrany zaměřené na zvládání agresivního klienta, osobní sebeobranu a prevenci fyzického napadení v kontextu práce pracovníka v sociálních službách.“ sdělila sociální pracovnice Jaroslava Mistrová

 Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>