Rodinka pořádá přednášku o charitativní činnosti v Kongu

Datum: 22.1.2019 | Zhlédnuto: 116x

Spolek Venédsko již několik let podporuje vzdělávání dětí v Demokratické republice Kongo. O úskalí této práce a o ztracených iluzích přijede do Portusu Prachatice přednášet představený spolku Mgr. Jan Linhart.

Svobodný a samostatný zapsaný spolek Venédsko již několik let podporuje vzdělávání dětí v Demokratické republice Kongo. O úskalí této práce a o ztracených iluzích přijede do Portusu Prachatice přednášet představený spolku Mgr. Jan Linhart.

Rodinka navázala spolupráci s místní organizací - spolkem Venédsko. Ten již několik let podporuje vzdělávání dětí v Demokratické republice Kongo.  Představený spolku Mgr. Jan Linhart pomoc v Kongu realizuje a strávil tam několik týdnů.

Seznámil se s místními lidmi, kulturou, byrokracií a všeobecnou korupcí. Viděl ale také kolem sebe bídu obyčejných lidí, jejich snahu poprat se se životem. Viděl touhu něco dokázat. Viděl odvahu jít za svým, i když vám život hází klacky pod nohy. Viděl v dětských očích radost nad sešitem a pastelkou. Viděl věci, které si těžko dokážeme představit. 

„Jsme nadšeni tím, že nám o charitativní práci v Kongu přijede vyprávět někdo, kdo tam osobně byl a zažil vše na vlastní kůži. Myslím, že přednáška bude velmi zajímavá, doplněna osobními postřehy a fotografiemi pana Linharta. A vstup je samozřejmě zdarma,“ dokresluje pozvánku na přednášku realizátorka Rodinky Justýna Wimmerová. 

V pondělí 18. 2. ve 13 hodin nám o tom všem a ještě mnohem víc pan Linhart bude vyprávět. Uvidíte názorné fotky přímo z místa a uslyšíte postřehy a názory člověka, kterému osud dětí v Kongu není lhostejný. 

 Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka pořádá přednášku o charitativní činnosti v Kongu

  Jak pomáhat dětem v Kongu? O tom nám přijede vyprávět představený spolku Venédsko Mgr. Jan Linhart.Spolek Venédsko již několik let podporuje vzdělávání dětí v Demokratické republice Kongo. O úskalí této práce a o ztracených iluzích přijede do Portusu Prachatice přednášet představený spolku Mgr. Jan Linhart.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>