Rodinka pořádá přednášku o charitativní činnosti v Kongu

Datum: 22.1.2019 | Zhlédnuto: 490x

Spolek Venédsko již několik let podporuje vzdělávání dětí v Demokratické republice Kongo. O úskalí této práce a o ztracených iluzích přijede do Portusu Prachatice přednášet představený spolku Mgr. Jan Linhart.

Svobodný a samostatný zapsaný spolek Venédsko již několik let podporuje vzdělávání dětí v Demokratické republice Kongo. O úskalí této práce a o ztracených iluzích přijede do Portusu Prachatice přednášet představený spolku Mgr. Jan Linhart.

Rodinka navázala spolupráci s místní organizací - spolkem Venédsko. Ten již několik let podporuje vzdělávání dětí v Demokratické republice Kongo.  Představený spolku Mgr. Jan Linhart pomoc v Kongu realizuje a strávil tam několik týdnů.

Seznámil se s místními lidmi, kulturou, byrokracií a všeobecnou korupcí. Viděl ale také kolem sebe bídu obyčejných lidí, jejich snahu poprat se se životem. Viděl touhu něco dokázat. Viděl odvahu jít za svým, i když vám život hází klacky pod nohy. Viděl v dětských očích radost nad sešitem a pastelkou. Viděl věci, které si těžko dokážeme představit. 

„Jsme nadšeni tím, že nám o charitativní práci v Kongu přijede vyprávět někdo, kdo tam osobně byl a zažil vše na vlastní kůži. Myslím, že přednáška bude velmi zajímavá, doplněna osobními postřehy a fotografiemi pana Linharta. A vstup je samozřejmě zdarma,“ dokresluje pozvánku na přednášku realizátorka Rodinky Justýna Wimmerová. 

V pondělí 18. 2. ve 13 hodin nám o tom všem a ještě mnohem víc pan Linhart bude vyprávět. Uvidíte názorné fotky přímo z místa a uslyšíte postřehy a názory člověka, kterému osud dětí v Kongu není lhostejný. 

 Aktuality
 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 následující >>