Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

Datum: 30.1.2019 | Zhlédnuto: 412x

Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

Partnerství Potravinové banky a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi bylo vždy velmi výhodné na obě strany. Z důvodu personální krize týmu Rodinky bylo nutné tento vztah ukončit. Proto nová realizátorka Justýna Wimmerová tento týden uzavřela smlouvu o spolupráci na rok 2019 a rovnou přivezla nějaké zásoby do skladu.

„S radostí oznamuji, že můžeme opět nabídnout klientům potravinovou pomoc. Tento týden jsme naplnili sklad a od února můžeme opět podpořit rodiny v nouzi nejen dobrou radou, ale i potravinami,“ komentuje situaci realizátorka Justýna Wimmerová.

Sociální pracovnice Marie Lencová upřesňuje: „Máme ve skladu i oblečení a hračky, které můžeme nabídnout těm, kteří to opravdu potřebují, takže se neváhejte na nás obrátit.“

Potravinová i materiální pomoc je určena klientům SASRD Rodinky, kteří mají podepsanou smlouvu o poskytování sociálních služeb, ve výjimečných situacích rodinám v krizi, které doporučí odbor Sociálně právní ochrany dětí (OSPOD).

Pracovnice Rodinky děkují všem, kteří darovali oblečení a hračky pro rodiny s dětmi.

 

 

 Aktuality
 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Hurá, jde se na piknik!

  Již 18.6.2019 proběhne druhý Piknik v Parkáně v rámci mezinádorního dne pikniků. O program i o dobroty od pracovníků je postaráno. Vy si nezapomeňte deku a případnou svačinu v podobě velkého hladu. Těšíme se na Vás.

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Máme plnou spíž

  Projekt Máme plnou spíž podporuje distribuci potravinové a materiální pomoci rodinám v nouzi.Díky podpoře Jihočeského kraje, může Rodinka pomáhat rodinám v nouzi efektivněji.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 následující >>