Phénix roztahuje křídla

Datum: 6.9.2019 | Zhlédnuto: 1421x

Primární prevence Phénix prožívá úspěšný rok, ve kterém se lektoři zatím potkali s 2279 žáky a zrealizovali 125 zážitkových programů. Mezi nejžádanější témata patří kyberšikana a celkově bezpečný pohyb po internetu. Dále klasická šikana, mezilidská tolerance a v neposlední řadě drogová problematika.

Vzhledem k narůstající poptávce po programech bylo zapotřebí posílit lektorský tým, který byl dlouhou dobu pouze dvoučlenný. Od dubna 2019 tak do týmu přibyly dvě nové motivované lektorky, které tým po osobní i profesní stránce obohatily. Díky tomu mohlo být zrealizováno více programů a pro nastávající školní rok 2019/2020 se možnosti primární prevence Phénix rozšiřují. Za tímto rozvojem služby stojí nejen důsledná a kvalitní práce lektorského týmu, ale také podpora ze strany našich donátorů, kterými jsou MŠMT, JČK, MZ a ČSOB.

 

     Aktuality
 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.


<< předchozí12 následující >>