Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

Datum: 4.8.2020 | Zhlédnuto: 244x

Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

A tak se přes léto lektoři připravují na zcela novou situaci, nové problémy a hodnoty u žáků. Připravují program, jenž by měl žáky podpořit ve zvládání krizových situací v životě. Zabývají se tématem vyčleňování jedinců z virtuálního kolektivu, neboť kyberprostor byl v době krize v podstatě jediným možným sociálním kontaktem s vrstevníky. S tímto tématem úzce souvisí další a to vztahová problematika v době krize, kde se zaměřují lektorky na obnovení skupinové koheze a posílení skupinové dynamiky pozitivním směrem. Další téma se dotýká trávení volného času včetně vlastní zodpovědnosti k plnění svých povinností, jenž reaguje na samostudium, ke kterému se každý žák postavil v době krize po svém. A v neposlední řadě je velkým tématem současnosti vliv médií, který často formuje a rozděluje společnost.

I přesto, že možnosti přímé práce byly touto situací zastaveny, se MŠMT a Jihočeský kraj k primární prevenci Phénix postavili čelem a podpořili možnost jeho existence.

  Aktuality
 • Nabídka vzdělávání - Práce se symboly

  Práce se symboly - imaginace a projektivní techniky ve vztahu k sobě a ostatním Krizové centrum třetím rokem bude zprostředkovávat školení na symboly. Potřetí se na ně podívá z jiného úhlu pohledu - imaginace a projektivní techniky ve vztahu k sobě a ostatním.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.


<< předchozí12 následující >>