NZDM Klub I.P. představil zrenovované prostory veřejnosti

Datum: 12.10.2018 | Zhlédnuto: 472x

NZDM Klub I.P. (zřizovaný organizací Portus Prachatice, o.p.s.) prošel během letních měsíců rozsáhlou renovací a modernizací.

Díky finanční podpoře Evropské unie - Integrovaného regionálního operačního programu IROP a ČSOB – získalo zařízení nové sportovní a herní náčiní, nový nábytek a podlahové krytiny, herní komponenty, kancelářské vybavení apod.

„Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. je registrovanou sociální službou, která, kromě volnočasových a preventivních aktivit, nabízí také poradenství, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, výchovné a vzdělávací aktivity, preventivní programy apod.,“ popsala činnost Klubu I.P. jeho realizátorka Hana Bártová, DiS.

Slavnostní představení renovovaného Klubu veřejnosti proběhlo v rámci Týdne sociálních služeb dne 10. října 2018.

V rámci dne otevřených dveří se návštěvníci dozvěděli základní informace o činnostech a poslání NZDM Klubu I.P. Pracovníci Klubu po celý den odpovídali na dotazy zájemců, diskutovali na téma smysluplnosti nízkoprahové sociální služby pro děti a mladé lidi na Prachaticku a popisovali své dojmy z modernějších prostorů Klubu.

Celá akce vyvrcholila v 17 hodin. Slavnostního přestřižení pásky se chopil ředitel Portusu Prachatice Ing. Petr Šmíd, DiS. a realizátorka a sociální pracovnice NZDM Klubu I.P. Hana Bártová, DiS.

Jak sdělila realizátorka zařízení: „Cílem bylo přiblížit náš Klub standardům, ve kterých žijí a vyrůstají dnešní děti a mladí lidé. Uvědomujeme si, že kvalitní sociální služba nestojí na materiálních věcech, ale myslíme si, že i nízkoprahový klub může odpovídat dnešní době. Děkujeme všem, díky kterým se nám podařilo vybudovat nízkoprahový klub 21. století.“

Klub je i nadále otevřen 5 dní v týdnu, převážně v odpoledních hodinách. Zájemci o spolupráci mohou kontaktovat realizátorku zařízení na emailu klubip@portusprachatice.cz či osobně na adrese Velké náměstí 14, Prachatice, 2. patro.    

Fotografie renovovaného NZDM Klubu I.P. si můžete prohlédnout zde.Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>