NZDM Klub I.P. představil zrenovované prostory veřejnosti

Datum: 12.10.2018 | Zhlédnuto: 2233x

NZDM Klub I.P. (zřizovaný organizací Portus Prachatice, o.p.s.) prošel během letních měsíců rozsáhlou renovací a modernizací.

Díky finanční podpoře Evropské unie - Integrovaného regionálního operačního programu IROP a ČSOB – získalo zařízení nové sportovní a herní náčiní, nový nábytek a podlahové krytiny, herní komponenty, kancelářské vybavení apod.

„Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. je registrovanou sociální službou, která, kromě volnočasových a preventivních aktivit, nabízí také poradenství, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, výchovné a vzdělávací aktivity, preventivní programy apod.,“ popsala činnost Klubu I.P. jeho realizátorka Hana Bártová, DiS.

Slavnostní představení renovovaného Klubu veřejnosti proběhlo v rámci Týdne sociálních služeb dne 10. října 2018.

V rámci dne otevřených dveří se návštěvníci dozvěděli základní informace o činnostech a poslání NZDM Klubu I.P. Pracovníci Klubu po celý den odpovídali na dotazy zájemců, diskutovali na téma smysluplnosti nízkoprahové sociální služby pro děti a mladé lidi na Prachaticku a popisovali své dojmy z modernějších prostorů Klubu.

Celá akce vyvrcholila v 17 hodin. Slavnostního přestřižení pásky se chopil ředitel Portusu Prachatice Ing. Petr Šmíd, DiS. a realizátorka a sociální pracovnice NZDM Klubu I.P. Hana Bártová, DiS.

Jak sdělila realizátorka zařízení: „Cílem bylo přiblížit náš Klub standardům, ve kterých žijí a vyrůstají dnešní děti a mladí lidé. Uvědomujeme si, že kvalitní sociální služba nestojí na materiálních věcech, ale myslíme si, že i nízkoprahový klub může odpovídat dnešní době. Děkujeme všem, díky kterým se nám podařilo vybudovat nízkoprahový klub 21. století.“

Klub je i nadále otevřen 5 dní v týdnu, převážně v odpoledních hodinách. Zájemci o spolupráci mohou kontaktovat realizátorku zařízení na emailu klubip@portusprachatice.cz či osobně na adrese Velké náměstí 14, Prachatice, 2. patro.    

Fotografie renovovaného NZDM Klubu I.P. si můžete prohlédnout zde.Aktuality
 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.


<< předchozí12 následující >>