NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

Datum: 1.10.2019 | Zhlédnuto: 1667x

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

Klub I.P. nabízí pomoc a podporu dětem a mladým dospělým v nepříznivé životní či sociální situaci. Pracovníci Klubu, kteří jsou odborně vzděláni v práci s dětmi a mládeží, byli po celé odpoledne připraveni odpovídat na dotazy ohledně poslání a praktického fungování Klubu.

Nejčastěji zazněly otázky, komu je Klub určen a proč jsou služby poskytovány anonymně. „Naší službu využívají děti a mladí lidé s nejrůznějšími životními těžkostmi. U nás na Klubu mají zajištěný bezpečný prostor, diskrétnost a také anonymitu. Tyto naše zásady slouží k ochraně našich klientů před stigmatizací, pomáhají jim se otevřít a svěřit se se svými problémy apod. Součástí naší pomoci je i odborné poradenství a základní krizová intervence,“ vysvětlila realizátorka Klubu I.P. Bc. Hana Bártová, DiS.

Po celé odpoledne byl Klub zaplněn dětmi, přišlo i několik rodičů a dalších návštěvníků. Kromě prohlídky prostorů, seznámení s pracovníky Klubu a pohodového povídání u kávy, si přítomní mohli prohlédnout výstavu fotografií, mapující činnost Klubu I.P. za posledních dvanáct měsíců.

„Výstava se skládala ze dvou částí. První část připomněla průběh loňské renovace interiéru Klubu. Druhá část byla zaměřena na praktické využití nového vybavení. Na fotografiích tak návštěvníci mohli vidět momentky z realizovaných preventivních programů, vzdělávacích aktivit, her a soutěží, které proběhly mezi srpnem 2018 a srpnem 2019,“ vysvětlila sociální pracovnice Klubu Bc. Markéta Šestáková.

Akce byla součástí celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů pořádaného Českou asociací streetwork.

Fotografie ze Dne otevřených dveří si můžete prohlédnout zdeAktuality
 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>