NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

Datum: 1.10.2019 | Zhlédnuto: 139x

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

Klub I.P. nabízí pomoc a podporu dětem a mladým dospělým v nepříznivé životní či sociální situaci. Pracovníci Klubu, kteří jsou odborně vzděláni v práci s dětmi a mládeží, byli po celé odpoledne připraveni odpovídat na dotazy ohledně poslání a praktického fungování Klubu.

Nejčastěji zazněly otázky, komu je Klub určen a proč jsou služby poskytovány anonymně. „Naší službu využívají děti a mladí lidé s nejrůznějšími životními těžkostmi. U nás na Klubu mají zajištěný bezpečný prostor, diskrétnost a také anonymitu. Tyto naše zásady slouží k ochraně našich klientů před stigmatizací, pomáhají jim se otevřít a svěřit se se svými problémy apod. Součástí naší pomoci je i odborné poradenství a základní krizová intervence,“ vysvětlila realizátorka Klubu I.P. Bc. Hana Bártová, DiS.

Po celé odpoledne byl Klub zaplněn dětmi, přišlo i několik rodičů a dalších návštěvníků. Kromě prohlídky prostorů, seznámení s pracovníky Klubu a pohodového povídání u kávy, si přítomní mohli prohlédnout výstavu fotografií, mapující činnost Klubu I.P. za posledních dvanáct měsíců.

„Výstava se skládala ze dvou částí. První část připomněla průběh loňské renovace interiéru Klubu. Druhá část byla zaměřena na praktické využití nového vybavení. Na fotografiích tak návštěvníci mohli vidět momentky z realizovaných preventivních programů, vzdělávacích aktivit, her a soutěží, které proběhly mezi srpnem 2018 a srpnem 2019,“ vysvětlila sociální pracovnice Klubu Bc. Markéta Šestáková.

Akce byla součástí celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů pořádaného Českou asociací streetwork.

Fotografie ze Dne otevřených dveří si můžete prohlédnout zdeAktuality
 • Ulice dětem

  BENEFICE PRO NADACI PINK BUBBLE - Prachatice, 26. října 2019

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...


<< předchozí12 3 následující >>