Novinky v NZDM Klubu I.P.

Datum: 18.3.2019 | Zhlédnuto: 2199x

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

Co je u nás nového?

Z důvodu zefektivnění služby a zohlednění potřeb uživatelů došlo od nového roku 2019 k některým změnám.

Doposud byla cílová skupina Klubu I.P. rozdělena do dvou věkových kategorií. Každá z nich měla vlastní otevírací dobu a vyhrazené dny, kdy mohla službu využívat. Na počátku roku 2019 došlo ke sloučení obou věkových kategorií. Nově tedy mohou každé úterý od 15:00 do 18:00 hodin navštěvovat Klub I.P. uživatelé od 6 až do 20 let.

Tato změna umožňuje uživatelům společné setkávání napříč celou věkovou kategorií Klubu I.P. Věkové spojení může přispět například k posílení vzájemné tolerance a respektu, osobnímu rozvoji či předávání znalostí a zkušeností. Ostatní dny zůstávají beze změny.

Klub I.P. je v roce 2019 otevřen následovně:

Jak jsme prožili první čtvrtletí roku 2019?

I nadále se v Klubu I.P. věnujeme každý měsíc určitému tématu. Programy jsou sestavené tak, aby zahrnovaly jak preventivní oblast, tak také oblast rukodělnou a pohybovou.

Měsíc leden se nesl v duchu nového roku. Povídali jsme si o předsevzetích, došlo ke shrnutí společných zážitků z roku 2018 a nechybělo ani vyrábění. Uživatelé si mohli pomocí provázku, balónků a tekutého škrobu vyzkoušet vyrobit tělo sněhuláka, které následně dozdobili knoflíčky.

Měsíc únor se týkal bezpečného pohybu na internetu, pracovníci se s dětmi bavili o rizicích a nástrahách, které kyberprostor přináší. Následně jsme hovořili o ochraně osobních údajů a soukromí. Kromě toho se uživatelé mohli účastnit výroby masopustních masek, valentýnských srdíček či si vyzkoušet vyrobit vlastní placku ve speciálním stroji na jejich výrobu.

Březen je věnován tématu asertivity, kdy se společně učíme jednat asertivně.

 

Činnost NZDM Klubu I.P. v roce 2019 podpořil Jihočeský kraj. Děkujeme.

 Aktuality
 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>