Nízkoprahový klub pro děti a mládež v Prachaticích získal nový kabát

Datum: 4.9.2018 | Zhlédnuto: 277x

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež pomáhá potřebným dětem a mladým lidem z Prachatic a okolí již jedenáctým rokem. Nyní je celé v novém.

„Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. je registrovanou sociální službou, která, kromě volnočasových a preventivních aktivit, nabízí také poradenství, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, výchovné a vzdělávací aktivity apod.,“ popsala činnost Klubu I.P. jeho realizátorka Hana Bártová, DiS.

„V roce 2018 se nám podařilo získat finanční prostředky na modernizaci našeho klubu z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Integrovaného regionálního operačního programu IROP. Díky finanční podpoře jsme mohli v letních měsících začít s rozsáhlou renovací prostorů. Nakoupili jsme nový nábytek, herní a sportovní vybavení, podlahové krytiny, kancelářské vybavení a také spoustu moderních vychytávek. Děti, navštěvující náš Klub, si velmi oblíbily např. brýle pro virtuální realitu,“ popsala realizátorka zařízení.

„Kvalitní sociální službu samozřejmě tvoří lidé, ne hmotné věci. I přesto jsme velice nadšeni z nového modernějšího Klubu.  Portus Prachatice poskytuje nízkoprahové služby již jedenáctým rokem, za tu dobu prošlo zařízení mnohými změnami. Jsme velice rádi, že rok 2018 bude pro náš Klub ve znamení velké renovace a zpříjemnění prostorů – a to nejen dětem, ale i samotným pracovníkům Klubu,“ dodala Hana Bártová, DiS.

Radost z nového Klubu si pracovníci nechtějí nechat jen pro sebe. 10. října 2018 se může do zrenovovaných prostorů NZDM Klubu I.P. přijít podívat každý. V rámci Týdne sociálních služeb proběhne 10. října 2018 od 10:00 hodin den otevřených dveří, který vyvrcholí v 17:00 hodin slavnostním otevřením zrenovovaných prostorů.

Po celý den budete moci v NZDM Klubu I.P. zhlédnout výstavu fotografií „Jak šel čas s nízkoprahem“, pracovníci Klubu vás seznámí s činností a posláním Klubu, mladší návštěvníci si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet virtuální realitu či opilecké brýle.

Zváni jsou všichni přátelé Portusu Prachatice a NZDM Klubu I.P. Všichni bývalí i současní zaměstnanci, všichni zájemci o informace o činnosti NZDM Klubu I.P. (sociální pracovníci, učitelé, výchovní poradci, rodiče, studenti atp.), stejně jako odborní pracovníci v sociální oblasti či široká veřejnost.

NZDM Klub I.P. je zároveň otevřen možnosti exkurzí či jakékoli jiné formě spolupráce.  

Těšíme se na vás 10. října 2018 na adrese Velké náměstí 14, Prachatice, 2. patro.Aktuality
 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Úspěšně do života s NZDM Klubem I.P.

  Od dubna 2018 rozjede Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P., jež zřizuje Portus Prachatice o.p.s., nový projekt s názvem „Úspěšně do života“. Projekt je financován Jihočeským krajem, kterému tímto moc děkujeme.

 • Světový den sociální práce

  Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.

 • Kurz sebeobrany v Portus Prachatice

  V polovině měsíce ledna 2018 se zúčastnily sociální pracovnice z neziskové organizace Portus Prachatice, o. p. s. kurzu sebeobrany.

 • Rok 2017 ve Sluníčku

  Milí rodičové, rok 2017 byl největším rozvojem Rc Sluníčko za 10 let své existence.


<< předchozí12 následující >>