Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

Datum: 2.7.2018 | Zhlédnuto: 282x

Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

„Na konci měsíce června proběhla exkurze šestých a sedmých ročníků základní školy Vodňanské v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Klubu I.P. Žáci se dozvěděli, co jim může NZDM nabídnout, seznámili se s pracovníky, dostali prostor pro dotazy a zasoutěžili si při zdolávání překážkové dráhy s opileckými brýlemi na očích,“ popsala obsah exkurze realizátorka NZDM Klubu I.P. Hana Bártová, DiS.

„Je důležité, aby mladí lidé věděli, že mají na koho se obrátit, pokud se budou cítit v úzkých. V NZDM Klubu I.P. získají nejen prostor pro bezpečné trávení volného času, ale také podporu a pochopení pracovníků, kteří jsou nejen odborníky na práci s dětmi a mládeží, ale jsou především mladými lidmi, kterým problémy dospívajících nejsou vzdálené, jak tomu může být u některých rodičů nebo učitelů,“ dodala Hana Bártová.

„Exkurze byly, podle nás, velmi přínosné. A to nejen pro žáky ale i pro jejich učitele, kteří už také vědí, že podobná služba v Prachaticích existuje a že ji mohou mladým lidem doporučovat dle svého uvážení,“ uzavřel pracovník NZDM Klubu I.P. Miroslav Bednár.

Možnost exkurze v NZDM Klubu I.P. využila i ZŠ Montessori z Prachatic.

NZDM Klub I.P. děkuje výše zmíněných školám za možnost prezentace služeb dětem a mladým lidem a těší se na další spolupráci.

NZDM Klub I.P.  je otevřen po celé letní prázdniny. Navštivte nás.Aktuality
 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Úspěšně do života s NZDM Klubem I.P.

  Od dubna 2018 rozjede Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P., jež zřizuje Portus Prachatice o.p.s., nový projekt s názvem „Úspěšně do života“. Projekt je financován Jihočeským krajem, kterému tímto moc děkujeme.

 • Světový den sociální práce

  Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.

 • Kurz sebeobrany v Portus Prachatice

  V polovině měsíce ledna 2018 se zúčastnily sociální pracovnice z neziskové organizace Portus Prachatice, o. p. s. kurzu sebeobrany.

 • Rok 2017 ve Sluníčku

  Milí rodičové, rok 2017 byl největším rozvojem Rc Sluníčko za 10 let své existence.


<< předchozí12 následující >>