Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

Datum: 2.7.2018 | Zhlédnuto: 1181x

Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

„Na konci měsíce června proběhla exkurze šestých a sedmých ročníků základní školy Vodňanské v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Klubu I.P. Žáci se dozvěděli, co jim může NZDM nabídnout, seznámili se s pracovníky, dostali prostor pro dotazy a zasoutěžili si při zdolávání překážkové dráhy s opileckými brýlemi na očích,“ popsala obsah exkurze realizátorka NZDM Klubu I.P. Hana Bártová, DiS.

„Je důležité, aby mladí lidé věděli, že mají na koho se obrátit, pokud se budou cítit v úzkých. V NZDM Klubu I.P. získají nejen prostor pro bezpečné trávení volného času, ale také podporu a pochopení pracovníků, kteří jsou nejen odborníky na práci s dětmi a mládeží, ale jsou především mladými lidmi, kterým problémy dospívajících nejsou vzdálené, jak tomu může být u některých rodičů nebo učitelů,“ dodala Hana Bártová.

„Exkurze byly, podle nás, velmi přínosné. A to nejen pro žáky ale i pro jejich učitele, kteří už také vědí, že podobná služba v Prachaticích existuje a že ji mohou mladým lidem doporučovat dle svého uvážení,“ uzavřel pracovník NZDM Klubu I.P. Miroslav Bednár.

Možnost exkurze v NZDM Klubu I.P. využila i ZŠ Montessori z Prachatic.

NZDM Klub I.P. děkuje výše zmíněných školám za možnost prezentace služeb dětem a mladým lidem a těší se na další spolupráci.

NZDM Klub I.P.  je otevřen po celé letní prázdniny. Navštivte nás.Aktuality
 • Klub I.P. se otevře veřejnosti

  NZDM Klub I.P. je registrovaná sociální služba, která již dvanáctým rokem pomáhá dětem a mladým lidem v nepříznivé životní situaci.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...


<< předchozí12 3 následující >>