Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

Datum: 2.7.2018 | Zhlédnuto: 596x

Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

„Na konci měsíce června proběhla exkurze šestých a sedmých ročníků základní školy Vodňanské v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Klubu I.P. Žáci se dozvěděli, co jim může NZDM nabídnout, seznámili se s pracovníky, dostali prostor pro dotazy a zasoutěžili si při zdolávání překážkové dráhy s opileckými brýlemi na očích,“ popsala obsah exkurze realizátorka NZDM Klubu I.P. Hana Bártová, DiS.

„Je důležité, aby mladí lidé věděli, že mají na koho se obrátit, pokud se budou cítit v úzkých. V NZDM Klubu I.P. získají nejen prostor pro bezpečné trávení volného času, ale také podporu a pochopení pracovníků, kteří jsou nejen odborníky na práci s dětmi a mládeží, ale jsou především mladými lidmi, kterým problémy dospívajících nejsou vzdálené, jak tomu může být u některých rodičů nebo učitelů,“ dodala Hana Bártová.

„Exkurze byly, podle nás, velmi přínosné. A to nejen pro žáky ale i pro jejich učitele, kteří už také vědí, že podobná služba v Prachaticích existuje a že ji mohou mladým lidem doporučovat dle svého uvážení,“ uzavřel pracovník NZDM Klubu I.P. Miroslav Bednár.

Možnost exkurze v NZDM Klubu I.P. využila i ZŠ Montessori z Prachatic.

NZDM Klub I.P. děkuje výše zmíněných školám za možnost prezentace služeb dětem a mladým lidem a těší se na další spolupráci.

NZDM Klub I.P.  je otevřen po celé letní prázdniny. Navštivte nás.Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>