Mezigenerační setkávání v NZDM Klubu I.P.

Datum: 12.3.2018 | Zhlédnuto: 1101x

Předejte své životní zkušenosti dětem a mladým lidem z Prachatic.

Je-li vám více, než 18 let a máte rádi práci s dětmi, nenechte si ujít možnost stát se dobrovolníkem v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Klubu I.P. Dobrovolnická práce s dětmi a mládeží z prachaticka je inspirována švédskou praxí.

Pracovnice NZDM Klubu I.P. Bc. Jaroslava Mistrová se na podzim roku 2017 zúčastnila stáže ve Švédsku. Jedním z mnoha poznatků, který si ze skandinávské země přivezla, byl způsob, jakým se dospělí lidé dobrovolně zapojují do práce s dětmi a mladými lidmi.

„Rádi bychom podobnou praxi zavedli i u nás. Proto jsme se rozhodli, že zkusíme oslovit prachatické občany, zda by neměli zájem aktivně se zapojit do práce s dětmi a mladými lidmi. Naše nezisková organizace Portus Prachatice o.p.s. už desátým rokem provozuje NZDM Klub I.P. – bezpečný prostor pro děti a mládež z ORP Prachatice. Rádi bychom se více otevřeli veřejnosti a přivítali na Klubu dobrovolníky s různorodými dovednostmi a životními příběhy, které dnešní děti obohatí,“ uvedla Bc. Jaroslava Mistrová.

Aktivity dobrovolníků nejsou předem stanoveny. Záleží vždy na domluvě, na představě konkrétního dobrovolníka a také na možnostech zařízení. Ať už by dobrovolník rád s dětmi zpíval, tančil, vyráběl, učil je novým dovednostem. Kreativita je vítána.

Pokud byste se rozhodli, že máte co předat dnešní mladé generaci, kontaktujte NZDM Klub I.P. na tel. čísle 723 206 051, na emailu klubip@portusprachatice.cz nebo osobně na adrese Velké náměstí 14, Prachatice.  

 Aktuality
 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Máme plnou spíž

  Projekt Máme plnou spíž podporuje distribuci potravinové a materiální pomoci rodinám v nouzi.Díky podpoře Jihočeského kraje, může Rodinka pomáhat rodinám v nouzi efektivněji.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 následující >>