Mezigenerační setkávání v NZDM Klubu I.P.

Datum: 12.3.2018 | Zhlédnuto: 641x

Předejte své životní zkušenosti dětem a mladým lidem z Prachatic.

Je-li vám více, než 18 let a máte rádi práci s dětmi, nenechte si ujít možnost stát se dobrovolníkem v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Klubu I.P. Dobrovolnická práce s dětmi a mládeží z prachaticka je inspirována švédskou praxí.

Pracovnice NZDM Klubu I.P. Bc. Jaroslava Mistrová se na podzim roku 2017 zúčastnila stáže ve Švédsku. Jedním z mnoha poznatků, který si ze skandinávské země přivezla, byl způsob, jakým se dospělí lidé dobrovolně zapojují do práce s dětmi a mladými lidmi.

„Rádi bychom podobnou praxi zavedli i u nás. Proto jsme se rozhodli, že zkusíme oslovit prachatické občany, zda by neměli zájem aktivně se zapojit do práce s dětmi a mladými lidmi. Naše nezisková organizace Portus Prachatice o.p.s. už desátým rokem provozuje NZDM Klub I.P. – bezpečný prostor pro děti a mládež z ORP Prachatice. Rádi bychom se více otevřeli veřejnosti a přivítali na Klubu dobrovolníky s různorodými dovednostmi a životními příběhy, které dnešní děti obohatí,“ uvedla Bc. Jaroslava Mistrová.

Aktivity dobrovolníků nejsou předem stanoveny. Záleží vždy na domluvě, na představě konkrétního dobrovolníka a také na možnostech zařízení. Ať už by dobrovolník rád s dětmi zpíval, tančil, vyráběl, učil je novým dovednostem. Kreativita je vítána.

Pokud byste se rozhodli, že máte co předat dnešní mladé generaci, kontaktujte NZDM Klub I.P. na tel. čísle 723 206 051, na emailu klubip@portusprachatice.cz nebo osobně na adrese Velké náměstí 14, Prachatice.  

 Aktuality
 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Úspěšně do života s NZDM Klubem I.P.

  Od dubna 2018 rozjede Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P., jež zřizuje Portus Prachatice o.p.s., nový projekt s názvem „Úspěšně do života“. Projekt je financován Jihočeským krajem, kterému tímto moc děkujeme.

 • Světový den sociální práce

  Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.

 • Kurz sebeobrany v Portus Prachatice

  V polovině měsíce ledna 2018 se zúčastnily sociální pracovnice z neziskové organizace Portus Prachatice, o. p. s. kurzu sebeobrany.

 • Rok 2017 ve Sluníčku

  Milí rodičové, rok 2017 byl největším rozvojem Rc Sluníčko za 10 let své existence.


<< předchozí12 následující >>