Krizové centrum se na dva dny proměnilo ve hru na písku

Datum: 14.12.2018 | Zhlédnuto: 1376x

Kdo si hraje nezlobí, aneb pracovnice KC se školily v metodě Sanplay.

V listopadu 2018 pod vedením lektorky a odbornice na slovo vzaté Mgr. Jolany Buckové proběhl v Krizovém centru dvoudenní seminář „Využití diagnosticko - terapeutického pískoviště Sandplay  v poradenství.“ Sandplay doslova znamená hra na písku a je považováno za velice užitečný nástroj a pomocníka pro práci nejen s dětmi, ale i dospělými. Tato hra usnadňuje vzájemnou komunikaci pracovníka s klientem, která bývá některými považována i za mnohem užitečnější, neboť verbální a racionální způsob pohledu na svět kolem nás je jen jednou z možností. A přiznejme si, někdy je těžké popsat naše vnitřní prožívání pouze mluveným slovem.

Semináře se kromě pracovnic Krizového centra zúčastnilo mnoho odbornic z okolí Prachatic. Spektrum frekventantek bylo široké – od psychologů, před pracovnice v léčbě drogových závislostí až po pracovnice diagnostického ústavu. Trochu mě mrzí, že složení účastnic semináře bylo ryze ženské. Nějaký mužský pohled na věc by se určitě hodil.

Seminář se uskutečnil v prostorách Krizového centra, Velké náměstí 14, Prachatice pod taktovkou realizátorky Mgr. Kateřiny Hájkové a jejich kolegyň Mgr. Petry Půbalové a PhDr. Lenky Motlové, které se podílely jednak na technickém zajištění, ale postaraly se i o velmi pestré a domácí pohoštění vlastní výroby.

Veškeré předané informace ze strany lektorky byly provázeny praktickými nácviky na kazuistikách přinášených přímo ze stran účastnic, v rámci kterých docházelo k upřesňování použití metody Sandplay. Lektorka nás velmi laskavým přístupem doprovázela, odpovídala na nejasnosti. Poradila si i se zvídavými a nelehkými otázkami zkušených frekventantek. Byla to velmi příjemná a užitečná vzdělávací akce, která nalila do žil chuť zařadit do praxe další pomůcku, která pomůže lidem rozumět v jejich nelehké situaci.

Chtěly bych tímto poděkovat všem, které se na vytvoření atmosféry podílely a přeji příjemně strávený adventní a novoroční čas všem čtenářům tohoto příspěvku.

 

 Aktuality
 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Fandíte nám?

  Jak nás zdarma podpořit na internetu?Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupem na internetu?


<< předchozí12 následující >>