Krizové centrum se na dva dny proměnilo ve hru na písku

Datum: 14.12.2018 | Zhlédnuto: 2171x

Kdo si hraje nezlobí, aneb pracovnice KC se školily v metodě Sanplay.

V listopadu 2018 pod vedením lektorky a odbornice na slovo vzaté Mgr. Jolany Buckové proběhl v Krizovém centru dvoudenní seminář „Využití diagnosticko - terapeutického pískoviště Sandplay  v poradenství.“ Sandplay doslova znamená hra na písku a je považováno za velice užitečný nástroj a pomocníka pro práci nejen s dětmi, ale i dospělými. Tato hra usnadňuje vzájemnou komunikaci pracovníka s klientem, která bývá některými považována i za mnohem užitečnější, neboť verbální a racionální způsob pohledu na svět kolem nás je jen jednou z možností. A přiznejme si, někdy je těžké popsat naše vnitřní prožívání pouze mluveným slovem.

Semináře se kromě pracovnic Krizového centra zúčastnilo mnoho odbornic z okolí Prachatic. Spektrum frekventantek bylo široké – od psychologů, před pracovnice v léčbě drogových závislostí až po pracovnice diagnostického ústavu. Trochu mě mrzí, že složení účastnic semináře bylo ryze ženské. Nějaký mužský pohled na věc by se určitě hodil.

Seminář se uskutečnil v prostorách Krizového centra, Velké náměstí 14, Prachatice pod taktovkou realizátorky Mgr. Kateřiny Hájkové a jejich kolegyň Mgr. Petry Půbalové a PhDr. Lenky Motlové, které se podílely jednak na technickém zajištění, ale postaraly se i o velmi pestré a domácí pohoštění vlastní výroby.

Veškeré předané informace ze strany lektorky byly provázeny praktickými nácviky na kazuistikách přinášených přímo ze stran účastnic, v rámci kterých docházelo k upřesňování použití metody Sandplay. Lektorka nás velmi laskavým přístupem doprovázela, odpovídala na nejasnosti. Poradila si i se zvídavými a nelehkými otázkami zkušených frekventantek. Byla to velmi příjemná a užitečná vzdělávací akce, která nalila do žil chuť zařadit do praxe další pomůcku, která pomůže lidem rozumět v jejich nelehké situaci.

Chtěly bych tímto poděkovat všem, které se na vytvoření atmosféry podílely a přeji příjemně strávený adventní a novoroční čas všem čtenářům tohoto příspěvku.

 

 Aktuality
 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>