Krizové centrum se na dva dny proměnilo ve hru na písku

Datum: 14.12.2018 | Zhlédnuto: 315x

Kdo si hraje nezlobí, aneb pracovnice KC se školily v metodě Sanplay.

V listopadu 2018 pod vedením lektorky a odbornice na slovo vzaté Mgr. Jolany Buckové proběhl v Krizovém centru dvoudenní seminář „Využití diagnosticko - terapeutického pískoviště Sandplay  v poradenství.“ Sandplay doslova znamená hra na písku a je považováno za velice užitečný nástroj a pomocníka pro práci nejen s dětmi, ale i dospělými. Tato hra usnadňuje vzájemnou komunikaci pracovníka s klientem, která bývá některými považována i za mnohem užitečnější, neboť verbální a racionální způsob pohledu na svět kolem nás je jen jednou z možností. A přiznejme si, někdy je těžké popsat naše vnitřní prožívání pouze mluveným slovem.

Semináře se kromě pracovnic Krizového centra zúčastnilo mnoho odbornic z okolí Prachatic. Spektrum frekventantek bylo široké – od psychologů, před pracovnice v léčbě drogových závislostí až po pracovnice diagnostického ústavu. Trochu mě mrzí, že složení účastnic semináře bylo ryze ženské. Nějaký mužský pohled na věc by se určitě hodil.

Seminář se uskutečnil v prostorách Krizového centra, Velké náměstí 14, Prachatice pod taktovkou realizátorky Mgr. Kateřiny Hájkové a jejich kolegyň Mgr. Petry Půbalové a PhDr. Lenky Motlové, které se podílely jednak na technickém zajištění, ale postaraly se i o velmi pestré a domácí pohoštění vlastní výroby.

Veškeré předané informace ze strany lektorky byly provázeny praktickými nácviky na kazuistikách přinášených přímo ze stran účastnic, v rámci kterých docházelo k upřesňování použití metody Sandplay. Lektorka nás velmi laskavým přístupem doprovázela, odpovídala na nejasnosti. Poradila si i se zvídavými a nelehkými otázkami zkušených frekventantek. Byla to velmi příjemná a užitečná vzdělávací akce, která nalila do žil chuť zařadit do praxe další pomůcku, která pomůže lidem rozumět v jejich nelehké situaci.

Chtěly bych tímto poděkovat všem, které se na vytvoření atmosféry podílely a přeji příjemně strávený adventní a novoroční čas všem čtenářům tohoto příspěvku.

 

 Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>