Krize v Nebi

Datum: 11.10.2018 | Zhlédnuto: 2273x

V pondělí 8. 10. 2018 se ve sklepní části kavárny Nebe v Prachaticích uskutečnila benefiční vernisáž Krize očima dětí. Tuto akci se rozhodlo uspořádat Krizové centrum - Portus Prachatice na základě získaných obrázků od žáků místních a okolních škol. V rámci vernisáže za přítomnosti několika desítek lidí byli oceněni nejlepší malíři za hudebního doprovodu Lucie Prixové, žákyně ZUŠ Volary a kapely LadyPraga. Těší nás, že obrázky si našly své diváky jak mezi laickou, tak i odbornou veřejností a že vzbuzují otázky nad tím, jak to autoři mysleli. Důležité je si však uvědomit, že obrázky nemalovaly děti navštěvující naší službu, protože pak obrázky dostávají jiný rozměr, když si uvědomíte, že to mohl kreslit kdokoliv. Témata obrázků – rozvod, sebepoškozování, úmrtí, samota aj. jsou totožná s řešenými problémy Krizového centra, což jako pracovnice této služby oceňujeme, neboť přibližují naši práci. Doufáme, že lidé budou mít díky výstavě větší představu o tom, pro koho tu jsme. Kladnou zpětnou vazbu také dostal vzniklý kalendář na rok 2019 z výherních obrázků. Do kalendáře je možné nahlédnout do konce výstavy v kavárně Nebe či v prostorách Krizového centra na Velkém náměstí 14 a v případě zájmu si jej i odnést.

V rámci vernisáže se podařilo vybrat 5039 Kč. Za vybraný výtěžek bude pořízeno vybavení do terapeutické a konzultační místnosti Krizového centra. Všem návštěvníkům tímto děkujeme.

Samotnou výstavu Krize očima dětí můžete díky podpoře z Nadace rozvoje občanské společnosti z prostředků The VELUX Foundations a Jihočeského kraje navštívit do 25. 10. 2018. 

 Aktuality
 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>