Krize v Nebi

Datum: 11.10.2018 | Zhlédnuto: 94x

V pondělí 8. 10. 2018 se ve sklepní části kavárny Nebe v Prachaticích uskutečnila benefiční vernisáž Krize očima dětí. Tuto akci se rozhodlo uspořádat Krizové centrum - Portus Prachatice na základě získaných obrázků od žáků místních a okolních škol. V rámci vernisáže za přítomnosti několika desítek lidí byli oceněni nejlepší malíři za hudebního doprovodu Lucie Prixové, žákyně ZUŠ Volary a kapely LadyPraga. Těší nás, že obrázky si našly své diváky jak mezi laickou, tak i odbornou veřejností a že vzbuzují otázky nad tím, jak to autoři mysleli. Důležité je si však uvědomit, že obrázky nemalovaly děti navštěvující naší službu, protože pak obrázky dostávají jiný rozměr, když si uvědomíte, že to mohl kreslit kdokoliv. Témata obrázků – rozvod, sebepoškozování, úmrtí, samota aj. jsou totožná s řešenými problémy Krizového centra, což jako pracovnice této služby oceňujeme, neboť přibližují naši práci. Doufáme, že lidé budou mít díky výstavě větší představu o tom, pro koho tu jsme. Kladnou zpětnou vazbu také dostal vzniklý kalendář na rok 2019 z výherních obrázků. Do kalendáře je možné nahlédnout do konce výstavy v kavárně Nebe či v prostorách Krizového centra na Velkém náměstí 14 a v případě zájmu si jej i odnést.

V rámci vernisáže se podařilo vybrat 5039 Kč. Za vybraný výtěžek bude pořízeno vybavení do terapeutické a konzultační místnosti Krizového centra. Všem návštěvníkům tímto děkujeme.

Samotnou výstavu Krize očima dětí můžete díky podpoře z Nadace rozvoje občanské společnosti z prostředků The VELUX Foundations a Jihočeského kraje navštívit do 25. 10. 2018. 

 Aktuality
 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Úspěšně do života s NZDM Klubem I.P.

  Od dubna 2018 rozjede Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P., jež zřizuje Portus Prachatice o.p.s., nový projekt s názvem „Úspěšně do života“. Projekt je financován Jihočeským krajem, kterému tímto moc děkujeme.

 • Světový den sociální práce

  Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.

 • Kurz sebeobrany v Portus Prachatice

  V polovině měsíce ledna 2018 se zúčastnily sociální pracovnice z neziskové organizace Portus Prachatice, o. p. s. kurzu sebeobrany.

 • Rok 2017 ve Sluníčku

  Milí rodičové, rok 2017 byl největším rozvojem Rc Sluníčko za 10 let své existence.


<< předchozí12 následující >>