Kaufland Prachatice daruje potraviny Rodince

Datum: 6.2.2018 | Zhlédnuto: 1121x

Kaufland Prachatice tímto aktivně bojuje proti plýtvání jídlem. A díky tomu může Rodinka pomoci ohroženým rodinám.

Od ledna 2018 musí všechny obchody s potravinami s prodejní plochou nad 400 m nabízet neprodejné potraviny charitám, potravinovým bankám či neziskovým organizacím. A tak SASRD Rodinka díky spolupráci s Potravinovou bankou navázala spolupráci s Kauflandem Prachatice.

„Kaufland nám nabízí neprodejné potraviny, které jsou ale samozřejmě zcela v pořádku. Jedná se například o neprodané sezónní zboží, potraviny po datu minimální trvanlivosti, s poškozenými obaly, špatně značené a podobně,“ vysvětluje spolupráci sociální pracovnice Justýna Wimmerová.

„S vedoucím obchodu panem Kočím a jeho zástupkyní paní Mrázovou, jsme se domluvili na odběru potravin vhodných pro naše klienty. Dohodli jsme se na pravidelných intervalech, kdy si budeme potraviny vyzvedávat. Budeme tedy díky Kauflandu téměř neustále zásobováni,“ upřesňuje realizátorka zařízení Jaroslava Mistrová.

Kaufland Prachatice tímto aktivně bojuje proti plýtvání jídlem. A díky tomu může Rodinka pomoci ohroženým rodinám.

 Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>