Kaufland Prachatice daruje potraviny Rodince

Datum: 6.2.2018 | Zhlédnuto: 910x

Kaufland Prachatice tímto aktivně bojuje proti plýtvání jídlem. A díky tomu může Rodinka pomoci ohroženým rodinám.

Od ledna 2018 musí všechny obchody s potravinami s prodejní plochou nad 400 m nabízet neprodejné potraviny charitám, potravinovým bankám či neziskovým organizacím. A tak SASRD Rodinka díky spolupráci s Potravinovou bankou navázala spolupráci s Kauflandem Prachatice.

„Kaufland nám nabízí neprodejné potraviny, které jsou ale samozřejmě zcela v pořádku. Jedná se například o neprodané sezónní zboží, potraviny po datu minimální trvanlivosti, s poškozenými obaly, špatně značené a podobně,“ vysvětluje spolupráci sociální pracovnice Justýna Wimmerová.

„S vedoucím obchodu panem Kočím a jeho zástupkyní paní Mrázovou, jsme se domluvili na odběru potravin vhodných pro naše klienty. Dohodli jsme se na pravidelných intervalech, kdy si budeme potraviny vyzvedávat. Budeme tedy díky Kauflandu téměř neustále zásobováni,“ upřesňuje realizátorka zařízení Jaroslava Mistrová.

Kaufland Prachatice tímto aktivně bojuje proti plýtvání jídlem. A díky tomu může Rodinka pomoci ohroženým rodinám.

 Aktuality
 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Úspěšně do života s NZDM Klubem I.P.

  Od dubna 2018 rozjede Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P., jež zřizuje Portus Prachatice o.p.s., nový projekt s názvem „Úspěšně do života“. Projekt je financován Jihočeským krajem, kterému tímto moc děkujeme.

 • Světový den sociální práce

  Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.


<< předchozí12 3 následující >>