Hriště Portusáček jde do finále!

Datum: 17.8.2020 | Zhlédnuto: 470x

Po roce práce konečně jdeme do finále vybudování hřiště Portusáček.

V květnu 2019 jsme začali s revitalizací pozemku na Starokasárenské ulici  s cílem vytvořit komunitní hřiště Portusáček nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro naše děti z dětských skupin. Prvotní   vykácení náletových dřevin i nebezpečného stromu, shrnutí staré zeminy a navezení nové zeminy, pořízení velkého pískoviště (4x7 m), herního prvku s houpačkami a skluzavkou, záhonku pro děti. Nakonec byl pozemek oplocen a zatravněn. Všechny práce provádělo zhruba 10 dobrovolníků z řad pracovníků a rodičů a jsou zatím desítky hodin práce. V letošním roce jsme díky podpoře ČSOB a Fóra dárců, nadačnímu fondu Tesco,  Beton Těšovice a příspěvků rodičů pořídili zahradní domeček pro děti a altán se sezením, které budou využívány jak pro děti z dětských skupin, tak i během prorodinných aktivit pořádaných ve venkovních prostorách.  V tomto roce nás ještě čeká dovybavení hřiště pružinovými houpačkami a hřiště bude zcela vybudované.

Moc všem děkujeme za pomoc.

 Aktuality
 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Nabídka vzdělávání - Práce se symboly

  Práce se symboly - imaginace a projektivní techniky ve vztahu k sobě a ostatním Krizové centrum třetím rokem bude zprostředkovávat školení na symboly. Potřetí se na ně podívá z jiného úhlu pohledu - imaginace a projektivní techniky ve vztahu k sobě a ostatním.

 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.


<< předchozí12 následující >>