Do nového roku s novou Rodinkou

Datum: 3.1.2019 | Zhlédnuto: 522x

Rodinka má pro rok 2019 velké plány. Chcete o nich vědět víc?

Rok 2018 skončil a s ním i nepříznivé období pro Sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi Rodinku. Celý minulý rok doprovázel Rodinku přízrak personální nestability. Nějakou dobu dokonce tuto důležitou činnost vykonávala pouze jedna pracovnice. V důsledku této nejistoty byly ukončeny všechny nadstavbové aktivity jako potravinová a materiální pomoc, Národní potravinová sbírka či Mikuláš a Vánoce.

Ale dost bylo stesků na minulost.

V roce 2019 Rodinka vstupuje do nové éry. „Bude opět obnovena spolupráce s Potravinovou bankou a tím i potravinová a materiální pomoc pro klienty. Díky tomu, že momentálně jsme v Rodince dvě sociální pracovnice, tak si můžeme dovolit obnovit činnost v plném rozsahu, to znamená 3 dny v týdnu od 8 do 17 hodin. Rodinkovské akce jako Mikuláš a Vánoce či Národní potravinová sbírka tento rok opět proběhnou. A také připravujeme pro klienty malé zimní a velké letní překvapení,“ přibližuje novinky realizátorka Justýna Wimmerová.

Nová pracovnice Rodinky Marie Lencová je plná elánu: „V novém roce se těšíme na nové klienty. Také se nám rozšíří pole působnosti – můžeme teď jezdit i do vzdálenějších lokalit. Vzhledem k faktu, že jsme tu konečně dvě, máme větší prostor pro nové rodiny. Takže se nás nebojte a přijďte,“ dodává s úsměvem.

„Čekají nás nové projekty, které samozřejmě pozitivně ovlivní činnost Rodinky.  Snažíme se navázat na tradici dobré spolupráce s OSPODem Prachatice. Také bych chtěla poděkovat Jihočeskému kraji a Nadaci Terezy Maxové Dětem, kteří opět podpořili činnost Rodinky v roce 2019,“ konstatuje realizátorka Justýna Wimmerová.

Takže Rodinka nastupuje do nového roku rázným krokem a myslím, že se nemusíme bát, že o ní neuslyšíme.Aktuality
 • Hurá, jde se na piknik!

  Již 18.6.2019 proběhne druhý Piknik v Parkáně v rámci mezinádorního dne pikniků. O program i o dobroty od pracovníků je postaráno. Vy si nezapomeňte deku a případnou svačinu v podobě velkého hladu. Těšíme se na Vás.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Máme plnou spíž

  Projekt Máme plnou spíž podporuje distribuci potravinové a materiální pomoci rodinám v nouzi.Díky podpoře Jihočeského kraje, může Rodinka pomáhat rodinám v nouzi efektivněji.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 následující >>