Do nového roku s novou Rodinkou

Datum: 3.1.2019 | Zhlédnuto: 84x

Rodinka má pro rok 2019 velké plány. Chcete o nich vědět víc?

Rok 2018 skončil a s ním i nepříznivé období pro Sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi Rodinku. Celý minulý rok doprovázel Rodinku přízrak personální nestability. Nějakou dobu dokonce tuto důležitou činnost vykonávala pouze jedna pracovnice. V důsledku této nejistoty byly ukončeny všechny nadstavbové aktivity jako potravinová a materiální pomoc, Národní potravinová sbírka či Mikuláš a Vánoce.

Ale dost bylo stesků na minulost.

V roce 2019 Rodinka vstupuje do nové éry. „Bude opět obnovena spolupráce s Potravinovou bankou a tím i potravinová a materiální pomoc pro klienty. Díky tomu, že momentálně jsme v Rodince dvě sociální pracovnice, tak si můžeme dovolit obnovit činnost v plném rozsahu, to znamená 3 dny v týdnu od 8 do 17 hodin. Rodinkovské akce jako Mikuláš a Vánoce či Národní potravinová sbírka tento rok opět proběhnou. A také připravujeme pro klienty malé zimní a velké letní překvapení,“ přibližuje novinky realizátorka Justýna Wimmerová.

Nová pracovnice Rodinky Marie Lencová je plná elánu: „V novém roce se těšíme na nové klienty. Také se nám rozšíří pole působnosti – můžeme teď jezdit i do vzdálenějších lokalit. Vzhledem k faktu, že jsme tu konečně dvě, máme větší prostor pro nové rodiny. Takže se nás nebojte a přijďte,“ dodává s úsměvem.

„Čekají nás nové projekty, které samozřejmě pozitivně ovlivní činnost Rodinky.  Snažíme se navázat na tradici dobré spolupráce s OSPODem Prachatice. Také bych chtěla poděkovat Jihočeskému kraji a Nadaci Terezy Maxové Dětem, kteří opět podpořili činnost Rodinky v roce 2019,“ konstatuje realizátorka Justýna Wimmerová.

Takže Rodinka nastupuje do nového roku rázným krokem a myslím, že se nemusíme bát, že o ní neuslyšíme.



Aktuality
 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.

 • Úspěšně do života s NZDM Klubem I.P.

  Od dubna 2018 rozjede Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P., jež zřizuje Portus Prachatice o.p.s., nový projekt s názvem „Úspěšně do života“. Projekt je financován Jihočeským krajem, kterému tímto moc děkujeme.

 • Světový den sociální práce

  Sociální pracovníci Portusu Prachatice, o.p.s. ukazují svou lidskou tvář v rámci oslav Světového dne sociální práce.


<< předchozí12 3 následující >>