Budujeme nové hřiště v Prachaticích

Datum: 9.9.2019 | Zhlédnuto: 2701x

Nové komunitní hřiště vzniká na Starokasárenské ulici v Prachaticích za spolupráce několika dobrovolníků a finanční podpory

ČSOB pomáhá regionům,

Nadace Tesco z grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme,

Portus Prachatice, o.p.s.

a několika menších sponzorů.

Na začátku dubna 2019 jsme začali ze sanací části zcela zdevastované zeleně.

Vykáceli jsme všechny náletové stromy, odvezli 16 tun zeminy a odpadků,

vyhloubili jámu na nové obrovské pískoviště,

vybudovali nový vchod na hřiště.

V květnu a červnu byly práce zastaveny, protože se ukázalo, že obrovský ořech, který stál na pozemku, nevyhovuje bezpečnostním požadavkům a musí se pokácet.

V červenci a srpnu jsme namontovali první herní prvek,

navezli kamínky a písek do pískoviště.

V září nás čeká udělat nový plot, dodělat pískoviště, namontovat další herní prvky.

Děkuji moc všem, kteří nám pomáhají.

Terka Ksandr

 Aktuality
 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>