Bezpečné místo u stolu pro každého aneb spolek Venédsko daroval Rodince židle

Datum: 19.2.2019 | Zhlédnuto: 130x

Představený spolku Venédsko přijel do prostor Portus Prachatice o.p.s. s úmyslem darovat Sociálně aktivizační službě 20 židlí pro její klienty.

V dopoledních hodinách 19. února se sešel představený spolku Venédsko Mgr. Jan Linhart s ředitelem Portus Prachatice o.p.s Ing. Petrem Šmídem v prostorách Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Rodinky. Oba pohovořili o možnostech vzájemné spolupráce a společně podepsali darovací smlouvu na 20 židlí v celkové hodnotě 25 000 Kč. Tyto daroval spolek Venédsko zastoupený Janem Linhartem Rodince s tím, že je předá rodinám, které je potřebují.

„Děkujeme za darované židle, Rodinka je využije pro své klienty. Doufám, že tímto naše spolupráce teprve začíná,“ konstatoval ředitel organizace Petr Šmíd.

Představený spolku Jan Linhart ozřejmil původ židlí: „Tyto židle měly být umístěny v prostoru letiště Václava Havla v Praze. Nicméně zadavatel nakonec nevyužil všechny a těchto dvacet bylo navíc. Proto je darovali spolku Venédsko, aby pomohly někomu, kdo je bude potřebovat. Jelikož osobně znám pracovnice Rodinky a vím, že jejich klienti ocení každou pomoc, rozhodl jsem se, že jim pomohu s tím, aby se rodiny měly lépe.“

Realizátorka Rodinky Justýna Wimmerová dodává: „My samozřejmě máme velkou radost z toho, že jsme židle získaly. Několik jich využijeme pro schůzky v kanceláři a zbytek rozvozíme do rodin. Již teď registrujeme z řad našich klientů velký zájem.“

„Běžní lidé by asi byli překvapeni, jak palčivým problémem je zrovna nedostatek vhodných židlí v rodinách nebo dokonce jejich úplná absence. To kývající se rozvrzané cosi, na němž je položen kus prkna jako sedák, se opravdu za židli považovat nedá,“ usmívá se pracovnice Rodinky Marie Lencová.

Židle budou v nejkratší možné době předány rodinám.

Za podporu a velký dar děkujeme spolku Venédsko!

 Aktuality
 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Potravinová banka znovu pomáhá rodinám

  Rodinka naplnila svůj sklad potravinami a od února tak může rodinám nabídnout potravinovou a materiální pomoc.Rodinka uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou v Českých Budějovicích. Od února tedy mohou sociální pracovnice opět poskytovat potravinovou pomoc rodinám, které se ocitly v krizové situaci.

 • Rodinka opět pracuje s klienty

  Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi znovu otevírá své brány a nabízí služby novým i bývalým klientům.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka znovu nabízí své služby veřejnosti. V pondělí a ve středu mohou lidé v náročné životní situaci využít možnost podpory sociální pracovnice.

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 3 následující >>