Bezpečné místo u stolu pro každého aneb spolek Venédsko daroval Rodince židle

Datum: 19.2.2019 | Zhlédnuto: 588x

Představený spolku Venédsko přijel do prostor Portus Prachatice o.p.s. s úmyslem darovat Sociálně aktivizační službě 20 židlí pro její klienty.

V dopoledních hodinách 19. února se sešel představený spolku Venédsko Mgr. Jan Linhart s ředitelem Portus Prachatice o.p.s Ing. Petrem Šmídem v prostorách Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Rodinky. Oba pohovořili o možnostech vzájemné spolupráce a společně podepsali darovací smlouvu na 20 židlí v celkové hodnotě 25 000 Kč. Tyto daroval spolek Venédsko zastoupený Janem Linhartem Rodince s tím, že je předá rodinám, které je potřebují.

„Děkujeme za darované židle, Rodinka je využije pro své klienty. Doufám, že tímto naše spolupráce teprve začíná,“ konstatoval ředitel organizace Petr Šmíd.

Představený spolku Jan Linhart ozřejmil původ židlí: „Tyto židle měly být umístěny v prostoru letiště Václava Havla v Praze. Nicméně zadavatel nakonec nevyužil všechny a těchto dvacet bylo navíc. Proto je darovali spolku Venédsko, aby pomohly někomu, kdo je bude potřebovat. Jelikož osobně znám pracovnice Rodinky a vím, že jejich klienti ocení každou pomoc, rozhodl jsem se, že jim pomohu s tím, aby se rodiny měly lépe.“

Realizátorka Rodinky Justýna Wimmerová dodává: „My samozřejmě máme velkou radost z toho, že jsme židle získaly. Několik jich využijeme pro schůzky v kanceláři a zbytek rozvozíme do rodin. Již teď registrujeme z řad našich klientů velký zájem.“

„Běžní lidé by asi byli překvapeni, jak palčivým problémem je zrovna nedostatek vhodných židlí v rodinách nebo dokonce jejich úplná absence. To kývající se rozvrzané cosi, na němž je položen kus prkna jako sedák, se opravdu za židli považovat nedá,“ usmívá se pracovnice Rodinky Marie Lencová.

Židle budou v nejkratší možné době předány rodinám.

Za podporu a velký dar děkujeme spolku Venédsko!

 Aktuality
 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Na exkurzi do NZDM Klubu I.P.

  Žáci 6. a 7. ročníků ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích už vědí, jak smysluplně využít svůj volný čas o prázdninách a kam si přijít pro radu.


<< předchozí12 následující >>